Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám ezen túltenni...

Hogyan tudnám ezen túltenni magam?

Figyelt kérdés

Apám rettenetes zsarnok volt, féltem tőle és utáltam. Valószínűleg kisebbségi komplexusban szenvedett, meg akarta mutatni, hogy ő a főnök, tette ezt velem is, egy páréves gyerekkel (akit igazán nagy dicsőség elnyomni..).

Rámfogott dolgokat, amiket nem én csináltam, megbüntetett, megvert miatta, stb, igazságtalan volt, türelmetlen, nem mutatta ki a szeretetét, legfeljebb gúnyolódott. De a mostani problémám az, hogy anyám mesélte, egyszer 6-7 évesen bevallottam, hogy nem merek szólni apámnak, ha pisilnem kell. Én nem emlékszem semmire, de az tény, hogy dührohamot kapok, ha nem pisilhetek idejében, akkor is dührohamot kapok, ha valakin látom ezt-pl.egy gyereket nem engednek ki az iskolában a mosdóba. Ilyenkor elborul az agyam, legszívesebben megütném azt, aki ezt csinálja.

Hogy tudok ezen túllépni? Voltam már egyszer pszichológusnál, de sokat nem segített. Apám ma már egy sajnálnivaló öreg, de ettől még a sérüléseim, traumáim, dühöm megmaradt.


2021. márc. 30. 11:43
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Keress egy másik pszichológust. Egyszerűen tedd túl magad rajta, nem te vagy az egyedüli, akivel ilyen megesik. Már felnőtt vagy, ideje a saját életedre koncentrálni, a jelenre és a jövőre, nem pedig a múltadra.
2021. márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én apám sokkal kisebb mértékben csinálta ugyanezt, annak a hatásától sem volt könnyű felnőttként megszabadulni. Ha megteheted, hogy pszichológushoz jársz, szerintem ne add fel és ne egy alkalomtól várj javulást, mert sokkal hosszabb folyamat lehet.
2021. márc. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!