Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik valami nyugtató...

Létezik valami nyugtató hatású tea, vagy bármi (ami persze nem gyógyszer) amely nyugtat egy picit legalább?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rossz természetem van. Lobbanékony, hirtelen hiszti..stb. Szóval nagyon ideges tipusúnak mondhatom magam, és zavar az, hogy minden zavar....Változtatni magamtól BIZTOS, hogy nem tudok, hiszen én hiába akarok nyugodt természetű lenni egyszer ha az idegeim nem hagyják:D.

És a kapcsolatomban is szeretném ha ez változna, zavar, hogy nem tudok higgadt maradni bizonyos szituációkban.

Valaki volt igy? És meg tudott változni valami hatására?


2010. aug. 20. 11:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
magnézium is segíthet
2010. aug. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, én kertes házban lakom, így csak leszedek az ablak alól egy kis citromfüvet. Az elkészítése csak annyi, hogy meleg vízbe, a bögrébe beledobsz pár levél c.füvet. Ha akarod, cukorral ízesítheted, de attól a hatása csökken. Ha nincs a közelben c.fű, akkor szerintem a patikában lehet készen kapni :)
2010. aug. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 xXxOoOxXx ***** válasza:
A citromfű teát lehet filteres formában is kapni. De ha szárított citromfüvet veszel, akkor egy bögrével(vagy amennyit szeretnél inni) forróvizet öntesz rá. Kb 2-3 perc múlva leszűröd. És ízesíted citrommal és cukorral.
2010. aug. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Jjjjajj nagyon köszönöm, hogy irtok!!! És nem kezdtetek el támadni! Mivel tartottam is attól!!

Meg fogom oldani a beszerzését!! És gondoltam még a vitaminra is, de inkább megmaradnék akkor egyelőre a teánál.

Még szivesen olvasok véleményeket!

2010. aug. 20. 11:31
 15/24 anonim válasza:
Köszönöm! :)
2010. aug. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:

én is a citromfűteára esküszöm. érettségi, műtét előtt vagy akármilyen stresszhelyzet előtt tökéletes.

nekem inkább visszaállította a rendes állapotot, nem lettem tőle agyilag zokni meg ilyenek és nem kábultam be tőle. rendes közérzetem volt.

lehet filteresen és rendesen citromfüvet is kapni, gyógyszertárba párszáz forint, de pl filtereset láttam corába is.

arra figyelj még oda, hogy 1 bögre nem váltja meg a világot én literszámra ittam.

2010. aug. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Naturland nyugtató teakevérék nagyon jó vizsgaidőszakba azt iszom nyugtat de nem álmosít
2010. aug. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Citromfű is jó, bár ízre a borsmentát szeretem és jókat szoktam tőle aludni nyugodtabb vagyok. Én is felhúzom magam és még nyugtatgatnak is, na azt már nem bírom és ideges leszek tőle. De ha keveréket szeretnél inni akkor olcsóbb, ha magad kevered össze külön-külön megvéve a növényeket hozzá.

Jó még az orbáncfű, komlótoboz, levendula (abból kevés kell a keverékbe), macskagyökér. Mentát csak az íze miatt szeretem, persze nem mindenki, mert "büdös". Ha csak megnyugodni szeretnél valószínű elég 1- vagy 2 féle keverék, ha aludni akkor használhatsz többféle növényt is.

Ezt suli alatt ittam, de így sulin kívül sima borsmenta tea. Kúraszerűen idd, 2 hetet iszod 2 pihi.

Megváltozni nem hinném, hogy növényektől meglehet. Segíteni segít, de kellesz hozzá Te magad is.

21/L

2010. aug. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Jah..kár, hogy én is kellek hozzá:))))) De most komolyan, nem tudom, hogy lehetett ilyen idegrendszerrel születni..vagyis lehet, hogy még a gyerekkoromban alakult ki..Nah mindegy...A tea biztosan fog motiválni:d és akkor hátha magamat is rá tudom venni , hogy nyugisabb legyek!!
2010. aug. 20. 11:40
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

Agyban kell eldönteni, hogy amiért hisztizel az túlreagálás!

Ne egy teától várj csodát! A barátodért, de első sorban magadért kell felhagyni ezzel!

Régen én is hisztis voltam és nem kellett se tea, se nyugtató vagy más egyéb! Egyszerűen csak eldöntöttem, hogy én ilyen nem akarok lenni!

Hidd el menni fog! Fejben dől el minden!

2010. aug. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!