Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochonder vagyok, hogyan...

Hipochonder vagyok, hogyan tudnék "leszokni" róla? Valakinek önszántából sikerült? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
Rengeteg betegséget beképzeltem magamnak már, az agydaganattól kezdve az sm-ig és még sorolhatnám. Ha jelentkezik épp valami tünetem, akkor egyből irány a Google, és képes vagyok órákat tölteni különböző betegségek tüneteinek olvasgatásával, és azok bebeszélésével. Ez már úgy kb. 7 hónapja megy, és teljesen rá megy az életem :(. Most pl. pár napja olyan érzésem volt a jobb oldalamnál/mellkasomnál mint mikor beszorul a levegőd, már elmúlt, de még mindig beképzelem h ott van az az érzés, és megint megy az "ördögi kör".
2021. ápr. 3. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Én feltétlenül pszichológus felkeresését javasolnám, mert ez jelentősen rontja a te életminőségedet is. (2 ismerősöm van ugyan ezzel a problémával és egyiküknek sem sikerül önmagától leküzdenie)
2021. ápr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem csak az enyémet rontja, hanem a körülöttem élőkét is:( Igen, valószínű ideje lesz ellátogatni egy pszichológus-hoz.
2021. ápr. 3. 17:51
 3/9 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtató, és érdekes cikk.
2021. ápr. 3. 21:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipoben jarok.

Evek ota. :(


Most probalkozok pszichologussal, pszichiaterrel.


Eddig hipochonder tarssal oldottam meg.

Ha ramtor a felelem, aggodalom rairok, beszelek vele. O forditva.


Kulso ember ilyenkor ervekkel nagyon sokat tud segiteni.

2021. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sürgősen pszichológus, ha nem akarsz tíz éven át szenvedni tőle, mint én.

Önerőből keveredtem ki belőle, de nem ajánlom ezt az utat. Hosszú és rázós, sok jobb, majd visszazuhanó fázissal. Más kérdés, hogy egy baromi erős lelki tartást ad a későbbiekre, de ezzel együtt sem éri meg, mert utóbbi másként is megszerezhető.

2021. ápr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem hogy valakinek magától sikerült e mert jelenleg a járvány helyzet miatt, illetve anyagilag sem tudnám megoldani az egyéb hozzá értő szakorvosokat. Nagyon örülök hogy te sikeresen magad mögött tudtad hagyni ezt a 'borzalmat', én először is azzal kezdem hogy lemondok a Google-n való, különböző betegségek tüneteinek keresgetéséről. Lehet már ez is egy nagy segítség lesz, aztán majd meglátom. :)
2021. ápr. 5. 10:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7

OK, pár jótanács, amíg nem találsz szakembert (bár már online beszélgetések is sokat tudnak segíteni):


- NE keress rá a tüneteidre az interneten. (Hosszabb távon jó egyébként, mert képbe kerülsz a betegségekkel kapcsolatban, és egyre kevésbé ijedsz meg a bagatell dolgoktól, de rövid távon pánikot okozhat.)


- A negatív gondolataidat hessegesd el. Azonnal koncentrálj egy pozitív gondolatra! Ha kell, mantrázd magadnak azt, hogy "egészséges vagyok, jó az immunrendszerem, kiválóan érzem magam" - használd ki, hogy az elméd egyszerre egy dologra tud figyelni.


- Nem kell "őrt állnod", azaz éberen figyelned a tested minden reakcióját. Hidd el, megtesz mindent, amit kell a fókuszod nélkül is, mert ez a dolga. Bízz meg benne!


- Kösd le a felesleges energiáidat valamivel, ami nagyobb az egódnál. Segíts másoknak, vagy hozz létre valami alkotást, ami túlmutat önmagadon! Ezzel flow állapotba kerülsz, feloldódsz a mindenségben, és azalatt sem fogsz önmagad lehetséges bajain merengeni.


- A meditáció még segít, mert csillapítja az "elmezajt" - bár ez nekem a stresszes időszakokban nem működött (nem tudtam eléggé ellazulni).

2021. ápr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképp kipróbálom őket! ;)
2021. ápr. 6. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!