Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha senki nem akar...

Mit tegyek, ha senki nem akar segíteni?

Figyelt kérdés
Ma erőt vettem magamon és megpróbáltam beszélni Anyukámmal az étkezési zavaromról. Már egy ideje látta, hogy alig eszek, de nem mondott semmit. Ma leültem vele és el akartam mondani, hogy szükségem lenne külső segítségre, mert egyedül nem bírom leküzdeni. Azt hittem támogatni fog, de még ígyis féltem elmondani neki. A hánytatásról nem is beszéltem, mert már az elején azt mondta, hogy ezen csak én tudok változtatni és neki ígyis van elég baja, hagyjam a hülyeségemmel. De máshoz már tényleg nem tudok fordulni, mit csináljak? Tudom, hogy egészségtelen amit teszek, és épp ezért akartam neki beszélni róla, hátha tud segíteni. De most csak rosszabb lett. Láttam rajta, hogy csalódott bennem és ennél rosszabb érzés nincs. Nem akarok neki fájdalmat okozni, de egyedül képtelen vagyok jobban lenni. Azt hittem segíteni fog. Ígyis rosszul érzem magam és csak mégjobban utálom magam most. Mit csináljak? Kérlek ne bántsatok, tudom hogy hülyeség, de szeretnék meggyógyulni.
2021. ápr. 5. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Iskolapszichologus, ha nincs, pedagogiai szakszolgalat.
2021. ápr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél.

Az első lépés, hogy szembesülsz a betegséggel. A második a szakember bevonása. A helyedben keresnék egy pszichológust (most online rendelnek, így a távolság sem probléma) és megmutatnám Anyukámnak. Reményeim szerint felismeri, hogy ez egy betegség, amit az ember sokszor nem tud egyedül megállítani és finanszíroznj fogja a terápiát.

Amennyiben nem, úgy felkereshetnéd - gondolom tanuló vagy - az iskolapszichológust, ez térítésmentes és amennyiben azt érzi kevés hozzá, akkor fel fogja keresni a szüleidet hogyan tovább.

Kitartást Neked, meg fogsz gyógyulni, nagyon sajnálom, hogy ilyen nehezített pályán kell elindulnod a gyógyulás felé, de a legfontosabb, hogy elindulj!

2021. ápr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent meg nagyon bator es erett vagy, hogy leultel vele beszelgetni. O nem reagalt ugy, ahogy kellett volna.
2021. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sokkal rosszabbul érzem magam most. Mondtam neki, hogy ez nem az én döntésem, ezt nem én akarom, de azt mondta ez nem betegség hanem hülyeség. Mondtam hogy azt akarom jobban legyek, erre azt mondta akkor tegyek ellene és elkezdett kiabálni velem. Mondtam neki a pszichológust és azt mondta hülye vagyok meg hogy az nem segítene, oda csak a dilik mennek, segítsek magamon. Egész este csak sírok, már tényleg nem tudom mi lesz. Ezek után neki is meg nekem is jobb lenne ha nem is lennék.
2021. ápr. 5. 22:47
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyád fosik, hogy kiderül, hogy valamit elszúrt a nevelésedben, ezért reménykedik, hogy titokban magától megoldódik a problémád. Kérj segítséget ott, amit az 1-es javasolt, de anyádnak ne beszélj róla egyelőre.
2021. ápr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!