Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek megéri ez az élet?

Szerintetek megéri ez az élet?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem önsajnáltatás, azt sem tudjátok ki vagyok, nem kell sajnálni

Lehet a depresszióm miatt , lehet nem

De úgy érzem nem éri meg élni

20 éves vagyok, a depresszióm valós sajnos nem hiszti

Egyre jobban ugy erzem hogy minek eljek? Hogy egesz eletembe robotoljak a rendszernek szar fizetesert? Hogy ne legyek csak egy tenyeszkanca az allamnak? No vagyok.

Sokkal tobb fajdalom van mint orom.

Sajnos nagyon sokszor eszembe jut az ongyilkossag mert utalok elni.

A rendszer is el van ba**va.

Az emberek meg jobban.

Gyereket sem akarok. Es ez az egyik ok. Minek szuljem ? Hogy 18 eves kora utan szopas legyen az elete?

Ez nem konkret kerdes csak kivancsi vagyok mi a velemenyetek errol. Hogy en latom e ilyen szarul a dolgokat es lehet csak a mentalis betegsegem nagyitja fel ezt. Az is eleg gaz hogy 20 evesen igy vagyok lelkileg es sajna nem csak en. Ugy erzem kiegtem.


2021. ápr. 13. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Megeri. Az élet ajándék, akármennyire is furcsa. Rajtunk áll, hogy mit kezdünk vele. És képzeld el azt a szerencsétlen embertarsadat, aki fogyatékkal kénytelen élni... Élete végéig...


Tehát igenis van értelme az életednek, de azt neked kell megtalalni. Nem biztos hogy 18 évesen sikerül, nekem is csak 30 hoz közel jött meg az az érzés, hogy mit akarok csinálni az életemmel.

2021. ápr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Tudom, hogy nem fogod elhinni, és zsigerből nyomod a pirosat, de azért elmesélem neked, hogy ha egészségesen táplálkoznál, s nem ezt a sok szar, bolti, élelmiszernek látszó tárgyat gyömöszölnéd magadba, elmúlna minden mentális problémád. Rájönnél, hogy az élet szép, és igenis MEGÉRI.
2021. ápr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Utolso: tudom! Tisztaban vagyok mennyi sz.r van az etelekben! De sajna ma mar minden gyogyszerezett husok minden
2021. ápr. 13. 15:17
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Jársz orvoshoz? Ha nem, miért nem?
2021. ápr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Sokkal több a fájdalom, mint az öröm." Üdv az emberek világában!

Nem szórakozni, meg pezsgőt durrogtatni születtünk a világra, hanem tapasztalni, küzdeni, fejlődni, tanulni. Ha néha van egy kis öröm, egy jó kávé, pár hónap szerelem, egy kutya, egy jó könyv, stb, na azoknak kell örülni.

2021. ápr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, 20 vagy, akár teljesen a 0-ról is újrakezdheted az életfelfogásodat :)

Ez sajna így van, a legtöbb ember csak egy kerék a rendszerbe, persze kell a pénz, de lehet olyan munkád, amit szeretsz 20 évesen még egyetem, érettségi semmi sem kizárt. És nem csak a munkája határozza meg az embert.

Ne azt nézd hogy mi fáj, lehet klisé, de azt keresd meg hogy mi tesz boldoggá.

Ha úgy látod hogy az életnek semmi értelme elárulom: a halálnak még annyi sem!

Igen, a rendszer tényleg el van baszva, de mi eberek picit retardáltak vagyunk.

Vannak jó emberek, persze 100% ban senki sem tökéletes, tudod depresszióban nagy rossza az ember szemlélete, egy kisebb poénon is meg tud sértődni, valamint ha valaki törődni akar vele, könnyen veheti támadásnak a segítséget, mivel "rossz" az életszemlélete.

Az meg hogy ki akar gyereket meg ki nem, az mindenkinek a saját döntése, a párkapcsolat sem kötelező.

Igen, a mentális dolgok valóban felnagyítják a problémát, és azt nézik, mi a rossz, azt hogy mi a jó arra mondhatni vakok, valahol benne van az is hogy azonosulhatunk a "címkékkel", persze egy egészséges ember úgy látja, hogy ő sose lenne öngyilkos hajlamú mert olyan "tudatállapotban" van, egy öngyilkos hajlamú ember pedig olyan "tudatállapotban" hogy minden rossz, sosem lesz másképp, ezen kell változtatni, az életszemléleten, ez nem könnyű, ha az lenne, akkor nem kellenének egyetemet végzett szakemberek sem.

Élni megéri, még ha most úgy látod nem is, adj egy esélyt az életnek, ne sürgesd a halált, annak nincs itt az ideje :)

2021. ápr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolso: 2 szakmám van, erettsegim, nyelvvizsgam es az egyetem is tervezett. Egyszeruen harmat gyengenek erzem magam es ez a virus korszak sajnos ratett erre az egeszre.

Nem talalok rendes munkat. A parom tonkreteszem ezzel. Pedig probalkozok mar 2 eve. Orvosnal meg nem voltam mert eloszor nem is hittem h e depresszio azz hittem csak egy szar idoszak. Ez volt tobb mint 2 eve. Vannak jobb napok, de az atlagban az van hogy a gondolataim kinyirnak engem. Az emberek viselkedese es elete mas elolenyekkel meg egymassal is ra tesz egy nagy lapattal. Latom azt hogy mi lehet egy maximum eggy atlag ember eleteben, nem csak anyagi de tudati szempontbol is es nem akarom hogy nekem ez legyen a sorsom. Probalom elmagyarazni remelem ertitek de nem tudok mindent megfeleloen megfogalmazni. Kevesnek erzem ezt az eletet ahhoz hogy megérje élni. Elmegyek pszichologushoz remélem segit .

2021. ápr. 13. 15:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Két éve beteg vagy, és nem mentél orvoshoz?????

Ne haragudj, de mégis mit reméltél...??? Hogy majd egyszer úgy ébredsz, hogy nincs többé depi?

2021. ápr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sok ideig nem tudtam h ez az
2021. ápr. 13. 16:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Még annyit tudok tanácsolni, hogy a mások életével mi van, azzal ne foglalkozz, esetleg segítő szándékkal ha te már ebből kijöttél.
2021. ápr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!