Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mi lehet ? Paranoia?...

Ez mi lehet ? Paranoia? Skizofrénia?

Figyelt kérdés
Félek az élettől. Attol,hogy valami rossz fog történni velem. Félek az emberi kapcsolatoktol. Már előre ráparázok mindenre. Nem tudok szabadulni a gondolatoktol,hogy ártani fognak nekem és félek a megitéléstől. Elakad sokszor a beszédem is. Érzékeny vagyok és minden kis dolog beparáztat.Mindig a leg rosszabra gondolok.Orvos se tudja pontosan mi ez. Valami skizo féle? Azért gondolkm,mert beképzelek dolgokat ,hogy rossz fog történni.mintha nem a valoságba lennék.
2021. ápr. 17. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Generalizált szorongással (GAD) voltak évekig ilyen tüneteim, egyre erősebben.

Általában a mentális betegségek keverednek, nagyon ritka, hogy valaki úgymond csak depressziós, vagy csak OCD-s stb, általában van mellette minimum egy másik betegség is, ha nem is olyan erősen. Ezért is ilyen bonyolult megállapítani, hogy mi a probléma.

2021. ápr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

" Ezért is ilyen bonyolult megállapítani, hogy mi a probléma."

Meg azért, mert a bélflóra és a bélrendszer állapotára senki sem gyanakszik. Egy új ismeretnek 17 év szükséges, hogy az akadémikus orvoslás protokolljába bekerüljön, így a 2015-ös felfedezés esetén még 12 évig várni kell a mentális betegeknek (is).

2021. ápr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne gondolj rögtön a legrosszabbra, arról nem is beszélve, hogy a skizofréniának pedig teljesen mások a tünetei....


Milyen orvosnál voltál? Pszichiáterhez és klinikai szakpszichológushoz kellene menned, más nem diagnosztizálhat.


1# válaszolóval egyetértek, nekem is a generalizált szorongás miatt vannak ehhez hasonló tüneteim.

2021. ápr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pszihiáterhez járok. Bipoláris a diagnózisom,de mellette tuti van valami más. Megőrítenek ezek a parás gondolatok.
2021. ápr. 17. 14:16
 5/7 anonim ***** válasza:
3# vagyok. Ezek a gondolatok a szorongás miatt vannak. El kellene menned pszichológushoz is, mert a gyógyszerek ezt nem fogják megszüntetni.
2021. ápr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De akkor is vannak ,ha nem szorongok.
2021. ápr. 17. 17:08
 7/7 anonim válasza:
Nővérem paranoid skizofrén, és neki is hasonló gondolatai vannak, de te nem biztos hogy az vagy. Érdemes lenne visszamenni az orvoshoz, a saját magad megynugtatása végett.
2021. ápr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!