Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongással küzdő barátomon...

Szorongással küzdő barátomon hogyan tudnék segíteni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 17. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mivel kapcsolatban van nála a szorongás...nekem szociális fóbiám van,ami miatt társasági helyzetekben komoly szorongások gyötörnek.Ilyen helyzetekben pl. sokat szokott segíteni,ha egy rokon,vagy egy barát,(bár nem sok van) elkísér,velem van,mellettem van.Biztonságérzetet ad,hogy nem vagyok egyedül az adott helyzetben.Nem vagyok teljesen magamra utalva.

Tapasztalatból tudom hogy az nem segít ha azt mondod a barátodnak hogy ne szorongjon,meg nem kell tartania az adott dologtól,meg hogy ő nem is annyira szerencsétlen és alaptalan a félelme.Ez nem segít.

Nekem az szokott segíteni,ha türelmet látok máson,aki felém közeledik,megértést,és elfogadást.

2021. ápr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azzal tudsz, hogy ráveszed, hogy forduljon szakemberhez!
2021. ápr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Türelemmel és elfogadással.

Sokat segít, ha egy ismeretlen helyzet előtt beszéltek arról, hogy mi fog történni vagy te is megosztod vele a tapasztalataidat.

A szorongók egy részén segít, ha te beszélsz, attól megnyugodnak :)


A többi attól függ, hogy konkrétan mitől szorong. Pl. valamilyen fóbia, szociális szorongás, generalizált szorongás...

2021. ápr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Sajnos szakemberhez nem szeretne menni, próbáltam már rábeszélni. Jelenleg a nagyobb szorongás abból fakad nála, hogy nincs munkája pár hónapja, ezért tétlennek érzi magát, valamint nehéz időszakon megy keresztül.

Igyekszem türelemmel kezelni és megérteni, ami benne zajlik (mert bennem is van bizonyos fokú szorongás).

Arra gondoltam, hogy türelemmel, megértéssel és azzal, hogy mellette állok, tudok neki segíteni.

2021. ápr. 17. 19:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor próbáld nyugtatni,hogy nem lesz gond,azt sugallni felé hogy nem probléma hogy most épp nincs munkája és nem dolgozik.Ha jó a humora,és szoktatok viccelődni,akkor lazán azt is mondhatod neki,hogy dolgozhat még eleget majd az életben:) Bár nem tudom hány évesek vagytok.
2021. ápr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2021. ápr. 17. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!