Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem kedvel a pszichológus?

Nem kedvel a pszichológus?

Figyelt kérdés
Sokszor elmosolyogja meg elneveti magát, amikor valamilyen komoly lelki fájdalomról beszélek neki, nem jegyzetel, elfelejt dolgokat. Nem érzem azt, hogy haladnánk egyről a kettőre. Egy-két olyan tanácsot is adott, ami teljesen hülyeség volt szerintem. Egy ismert, sokak által ajánlott szakemberhez járok, de úgy érzem nekem nem segít és velem van a baj.
2021. ápr. 17. 18:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal válts pszichológust.

Az hogy ismert, még nem jelent semmit. Ami bejön az egyiknek, az nem biztos hogy a másiknak is megfelel.

2021. ápr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Akkor ott kell hagyni. Nyilvánvalóan csak olyannal tudsz eredményt elérni, akiben bízol. Sokak által ajánlott??? Olyan sok embert ismersz, aki pont hozzá jár? És ők mért ajánlják? Náluk nem álltak fenn ugyanezek a problémák?
2021. ápr. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mik voltak ezek a tanácsok?
2021. ápr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Válts. Nálam ugyanez volt és hónapokig lapátoltam neki a pénzt mire rájöttem h a nevemet se jegyezte meg kb....azóta váltottam eg és föld a két szakember, végre azt érzem h megbízók benne és van értelme jarni. Sőt, akar minden ülés után elkerhetem amit jegyzetelt. Nyilván nincs erre szuksegem de azért bizalom szempontjából nem mindegy.
2021. ápr. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
47%

Elneveti? Nem lehet, hogy épp azt teszteli, hogy mennyire tudod humorral kezelni a nehéz és fájdalmas helyzeteket? Egy terápia évekig tartó folyamat, lehet 3-4 év is.

Ha nem érzed magad biztonságban mellette, akkor mondd el.

De az is butaság, hogy azonnal váltani kell... előbb vizsgáld meg a magad részét is benne, sokszor a páciens projektál valamit a terapeutára.

2021. ápr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

5#

A "nem jegyzetel és elfelejt dolgokat" már önmagában indokolja a valtást, mivel a terapeuta hanyagságát tükrözi.


(+ épeszű terapeuta nem nevet, amikor a kliens a lelki fájdalmairól beszél, hanem empatikus és egy nyugodt, biztonságos légkört teremt, ahol a kliens könnyebben megnyílhat)

2021. ápr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%

Nekem sem jegyzetel a terapeutám, és sok mindenki másnak sem... a jegyzetelés egyébként amatőröknél tapasztalható.


Elfelejt dolgokat, hát nem mindegy, hogy mit, mert ha a macskád nevét felejti el, akkor az nem felejtés, hanem szelektív információgyűjtés.

Hidd el, a terápiának van egy strukturált, személyre szabottan felépített menete, és nem mindig érzékelhető a haladás. Aki terápiára megy, az ne várja el, hogy cserébe gyorsan megoldódnak a problémái, meg a terapeuta majd hiperszuper együttérző babusgató lesz, hiába volt/van valakinek rettenetes élete.

2021. ápr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
47%
*a gyógyulás egy folyamat, és az is magáért beszél, ha valaki úgy érzi, hogy nem figyelnek rá eléggé.
2021. ápr. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A terapeuta azért van, hogy abban az 50 percben teljes egészében rád figyeljen. A hatékony terápia feltétele a kölcsönös szimpátia, ami a te esetedben egyértelműen nincs meg. Ilyenkor jobb minél előbb váltani, különben úgy jársz, min a 4# válaszoló.
2021. ápr. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem meg a legbutább dolog gyakorin adni ilyen tanácsokat. Honnan tudod, hogy a kérdező pl. nem nárcisztikus? Akinek igazából irreális elvárásai vannak, majd még attól lesz rosszabbul ő is meg a környezete, hogy mindig valamilyen hibát talál a terapeutákban...

Ez egy hipotézis, de pont azért írtam, hogy ezeket az érzéseket a terapeutájával beszélje meg, mert az is könnyen lehet, hogy nem működik közöttük a kémia, de az is, hogy csak projektál.

2021. ápr. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!