Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nárcisztikus hogyan...

Egy nárcisztikus hogyan érezteti, hogyan mutatja ki az irigységét?

Figyelt kérdés
Eleinte elismeri a másikat, aztán ugyanazt amit elismert a másikban, azt leszólja? Miben más (és más-e) egy nárcisztikus irigysége, mint a nem nárcisztikusoké?
2021. ápr. 19. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Igen
2021. ápr. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Probalok visszaemlekezni a sajat kapcsolatomra. O soha nem mondta ki, hogy irigy, hanem szerinte masok voltak irigyek ra. Inkabb 2 sarokkal odebb parkolt le az uj autojaval, nehogy meglassak. A facebookja aztan tele volt vele :)

Kivancsi vagyok en is a tobbi valaszra :)

2021. ápr. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
100% ban senkisem az vagy amaz, részben mindenkiben van egészséges szinten, meg kezelhető is terápiával, változik az ember, pszichopátiából is egy 99% os van. De az ember többé kevésbé tud változni mondjuk egy nárcisztikus képes lehet rá.
2021. ápr. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Még hozzátenném, ha a nárcizmus érdekel nézz utána Bánki György videóinak, könyveinek.
2021. ápr. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó kedves vagy, de szerinted miert ide irtam ki a kerdést? Mert személyes tapasztalatokra volnék kiváncsi.
2021. ápr. 20. 07:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ az adott nárcisztikustól. A 2. válaszolóhoz hasonlóan én is a sunyibb fajtát fogtam ki. Ő irigy? Sooooha.


Exem anyja a tankönyvi nárcisztikus, szerintem exemnél is innen a minta. Sosem éltünk együtt, mert neki derogált tenni érte, egyedül pedig nem tudtam megteremteni a lakásra valót. A saját házunkban, a családomnál kazáncsere volt a kapcsolatunk alatt. Exem anyja szinte azonnal csináltatott cserépkályhát, nehogy lemaradjon. Már ennek is 3-4 éve, mert túl későn szakítottam sajnos, így éveim teltek el ebben a mérgező kapcsolatban. Akkoriban mindig mondogatta, hogy egy cserépkályha is kerül annyi pénzbe, mint egy kazán, meg van is olyan jó... Én sosem vagánykodtam a kazánnal, vagy ilyesmi.


Aztán még 2020 decemberében, amikor még átmentem karácsonyra is képes volt felhozni, hogy rak a tűzre, MERT a cserépkályha sokkal jobb, mint a gázkazán. Oké, de hogy jön ide a gázkazán, meg mi az összefüggés?


Exemben szerintem kevesebb mértékben voltak meg a nárcisztikus vonások, mint az anyjában, de pl. a családtagjaimnak feltűnt egyes megnyilvánulásaiból, hogy ő bizony féltékeny, amiért hamarabb államvizsgáztam, mint ő. Sőt, amióta meglett a diplomám, gyakran a fejemhez vágta, hogy nekem mennyivel könnyebb volt, mint neki, meg ilyenek. (9 éve szenved egy 3,5 éves szakon.)


Ráadásul az volt a legfájóbb, amikor az anyja elkezdte mondani, hogy szól a fiának, kapja már össze magát, és érjen utol engem (??), igaz, hogy én könnyebb szakon voltam. Az anyja amúgy 8 általánost végzett, és tutira nincs tisztában az egyetemi szakokkal, szóval csak a fiától, az exemtől hallhatta, hogy melyik szak milyen nehéz SZERINTE. Azért nálunk is vannak olyan tárgyak, amin sokan elvéreznek, illetve pár tárgyból, pl. analízisből UGYANAZT vettük, mint ők. Ha ott nem sikerült neki, itt sem sikerült volna.

2021. máj. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!