Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet leküzdeni a...

Hogyan lehet leküzdeni a skizofréniától való félelmet?

Figyelt kérdés
Nagyon félek tőle, többször álmodom is, hogy mi van, ha az leszek vagy, álmomban hallucinálok akkor utána napokig attól félek, hogy mi van, ha a valóságban is ez lesz...

2021. ápr. 20. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Egy időben én is féltem hogy megbolondulok és hallucinálni fogok,de a pszichiáter akihez jártam (szorongással és depresszióval)mondta hogy ne féljek aki olyan beteg az nem is tud róla,neki az természetes hogy pl hangokat hall vagy lát valamit,mondjuk azt hiszi isten üzen neki így stb. Aki fél tőle az nem skizó és nem is valószínű hogy az lesz,mivel nekik nincs betegségtudatuk. Nekem ez így segített,nem mondom hogy azonnal,de jó volt ezt megtudni.

Persze ha gyógyszeresen kezelik és vannak tiszta pillanataik akkor felfoghatják,hogy mi a bajuk de az már egy másik történet.

Illetve vannak olyan skizofrének akik teljesen tünetmentesek és teljes életet tudnak élni.

2021. ápr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Még egy gondolat...ha végképp nem megy és már nagyon sokat és erősen szorongsz emiatt akkor érdemes egy dokit felkeresni,hogy a szorongásodat kezelje.
2021. ápr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
57%
Skizofréniával születni kell, és leginkább női ágon örökletes. Nővérem az, és egy ideig én is féltem, hogy nálam is előjön, de az orvos megnyugtatott, hogy nem.
2021. ápr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért nem minden skizo hallucinál vizuális dolgokat és/vagy hall "hangokat":) Enyhébben is megnyilvánulhat. Állapítottak meg még tinikoromban skizofréniát, borderline-t,skizoid valami személyiségzavart.... Kezelhetőnek tartom magam, voltam már mondva mindennek. Szerencsére nekem pl enyhébb (kis téveszmék, fura emlékek,felvillanások,ilyenek.) és keveredik is :D

Nyugi, nem leszel fürdőköntösben nagykéssel a metrón rohangáló sárkányvadász.

2021. ápr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A kis téveszme az valóban téveszme volt? Tehát meggyőzhetetlen voltál a dologról, hogy nem igaz?
2021. ápr. 26. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!