Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit mondjak a pszichológusnak?...

Mit mondjak a pszichológusnak? Hogyan működik ez?

Figyelt kérdés
Be megyek. És mi tovább? Fogok kiírni kérdőívet? Tesztet csináltat velem? Hogyan kezdjem el?
2021. ápr. 20. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd ő kérdez és irányít. Te pedig légy nyitott és őszinte.
2021. ápr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Stresszelek
2021. ápr. 20. 15:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Pedig nem fog fájni és nekem személy szerint segített és szerettem.
2021. ápr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Megkerdezi, hogy vagy, es miert kerested fel, onnantol mar menni fog tovabb.
2021. ápr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem kell stresszelni. Az első kérdése az lesz, hogy "miért keresett fel és miért pont most?". Erre bármit válaszolhatsz, majd utána ő belekérdez a részletekbe és konkretizálja a dolgokat. Az első és az utána következő egy-két alkalom arról szól, hogy minél pontosabb képet kapjon a téged érintő problémáról.

(Szinte 0% az esélye, hogy tesztet kell kitöltened.)

2021. ápr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na tesztet kaptam 500 kérdést. Mire jó az 500 teszt?
2021. ápr. 20. 19:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Ötletem nincs. Én még nem hallottam arról, hogy valakivel tesztet töltessenek ki első alkalommal. Milyen pszichológusnál voltál?
2021. ápr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
MMPI teszt szerintem. Annak az a lenyege, hogy szenvedsz vele 1-2 orat, mire kitoltod, azt a vegen ugyis ervenytelen lesz... :D Ha egy teszt alapjan akar beskatulyazni es nem beszelgetett, szerintem meg most hagyd ott.
2021. ápr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8# egyetértek. Egy normális pszichológus az első pár alkalmon igyekszik megismerni a klienst, és a problémát járja körül, hogy jobban megértse miért kereste fel. Teszteket általában később töltetnek ki, már ha egyáltalán kitöltetnek.
2021. ápr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Keressél olyant, aki kiképzett terapeuta, annak többnyire nincs szüksége tesztekre.
2021. ápr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!