Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit érzel/éreztél önbántás után?

Mit érzel/éreztél önbántás után?

Figyelt kérdés
Én soha nem éreztem semmi pozitívat, se megkönnyebbülést, inkább ellenkezőleg, egy szomorú, szorongó érzést vált ki. Én nem értem hogyan segít ez akár átmenetileg is, ti mit éreztek?

2021. ápr. 22. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Fizikai fájdalom eltereli a figyelmet a lelki fájdalomról. Esetleg kivált egy másik, nem feltétlenül pozitív érzést. Akkor máris ki lehet zökkenni az előtte lévő állapotból. Nyilván nem megoldás.
2021. ápr. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt, hogy hatalmam van és végre van valami amit én irányítok.

Meg persze fájdalmat amit nagyon nem bírok bár ennek ellenére nem tudom abbahagyni.

2021. ápr. 23. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Mintha a fájdalommal nyitottam volna egy kaput, amin keresztül távozhatnak a lelki dolgok. Tudom, hogy ez nem így működik, de állandóan olyan érzésem volt előtte, hogy csak gyűlik a belső fájdalom, mintha egy lufit fújnának, az önsértés pedig a lufi szájának elengedése. Utána egy lazultabb, bizsergető érzés futott végig rajtam.

Már dolgozom a gyógyuláson

2021. ápr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
Mikor mit. Volt eufória, megnyugvás, vigasztaltság, "könnyűség", üresség és kértem már utána bocsánatot is magamtól...
2021. ápr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Fizikai fájdalmat majd lassan átment boldogságba és szorongásra is! Nyilván a szorongás csak amiatt volt hogy mi lesz ha valaki meglátja? Akkor nagy szidást kapok és ezt nem akartam... A boldogság azért mert én mindig is (Miután elkezdtem) szerettem bántani magam ez megnyugtatott és úgy éreztem megérdemeltem.. A fizikai fájdalom meg elterelte a lelki bajokat amik elősegitették azt hogy megtegyem :) (Jelenleg több mint 2 hónapja nem tettem meg :) )
2021. aug. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!