Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a dolog évek óta megkeserít...

Gergely555 kérdése:

Ez a dolog évek óta megkeseríti az életemet. Esetleg valakinek volt hasonlója vagy hallott ilyenről?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nem is tudom hogyan kezdjek bele. Kb.az egész 3-4 éve kezdődött. Röviden a dologról, úgy kezdődött, hogy egy szöveget megláttam, muszáj volt elolvasnom, hiába nem akartam, nem érdekelt, ha az agyam kigondolta, muszáj volt megtennem, mert máskülönben megőrültem. Lehetett itt szó hosszabb cikkekről, vagy bármilyen szövegről. Aztán kb.ez a dolog tartott ilyen 2-3 hónapig. Egyre jobban enyhült és végül mintha teljesen kiment volna az életemből. Viszont sajnos egy jó fél éve ismét visszatért, viszont erőszakosabb formában. Pl. már a facebookot sem tudom rendesen görgetni, mert mindent elkell olvasnom, és ha mondom az agyamnak, hogy nem és kilépek az egesz facebookból, akkor olyan szintem elkezdek megőrülni és csak arról a cikkről/szövegről gondolkozok és muszáj visszakeresnem és elolvasnom, annak ellenére hogy nem érdekel. És az elolvasás sem olyan egyszerű, hiába olvasom el teljesen, ha kigondolja az agyam, akkor muszáj mégegyszer elolvasnom, akár egy részletet. És manapság már elolvasni sem.tudom rendesen a szöveget, akár 20 percig is szenvedek egy egy oldalas szöveggel. És sajnos ez nem ennyi, ha meghallok egy angol szót egy videóban és nem értem, muszáj megnéznem fordítóban, és ha netán van több dolog amit kidob, egyszerűen muszáj mindent elolvasnom, és nem egyszerű azt sem. Ha hallok egy számomra ismeretlen szót, muszáj megnéznem.a jelentését és az sem ilyen egyszerű. Vagy ha nézek egy videót és nem hallottam egy szót rendesen, muszáj visszatekernem és meghallgatni újra. Egyszerűen nem értem ez mi és miért teszi tönkre az életemet. Esetleg valaki tudja diagnosztizálni mi lehet ez, és esetleg valami gyógymód rá?
2021. ápr. 23. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kényszeresség. Kérj segítséget pszichoterapeutától.
2021. ápr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
OCD. Kezelest igenyel.
2021. ápr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kényszerbetegség. Ki lehet belőle jönni, de kell szakember. Pszichiáter.
2021. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!