Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségnek lehet az oka...

Pánikbetegségnek lehet az oka a gyerekkori “elhanyagoltság”?

Figyelt kérdés

Olyan értelemben, hogy egész életemben azt éreztem, minden a testvérem körül forog. Az én ügyeimet is mindig vele intéztették(mintha én nem lettem volna elég megbízható hozzá?), mindig ő volt a kiskedvenc, most felnőttként is sokkal többször hívják őt a szüleim, mint engem. Most, hogy gyereke lett, pláne körülötte forog minden. Az senkit nem érdekel, hogy mivel még egy háztartásban élünk, engem zavar e, hogy az egész házban gyerekcuccok vannak, kupit hagynak, meg hogy nincs kedvem éjszakánként gyereksírást hallgatni. Nyilván én húzzak a p_csába albérletbe, ha zavar, minthogy ők igyekezzenek már különköltözni, mikor nekik van családjuk(én soha nem szülnék ide, majd csak akkor, ha már önálló életünk lesz a párommal). Ja és persze az az állandó téma, hogy melyik örökölhető ingatlanba költözzenek be, hogy velem mi lesz, senkit nem érdekel, valahogy erről soha nem esik szó, én oldjam meg az életem. Szóval lényeg a lényeg, én mindig ilyen felesleges másodiknak éreztem magamat a családban.


Na és par éve kialakult nálam pánikbetegség és hipochondria, és arra gondoltam, lehet e azért, mert az az egy olyan szituáció, mikor ténylegesen rám figyelnek? Ha valaki beteg vagy pánikrohama van, akkor ugye nyilván fontosabbá válik, mint alapból. Lehetséges, hogy tudat alatt azért alakult ki nálam, mert én is figyelemre vágytam és más módot nem találtam rá?



2021. ápr. 25. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Kemia az oka az agyban.
2021. ápr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos a testvérek között

Mindig előjön az a vita hogy ki hol lakik ki mit örököl

Még kivolt a jobb gyerek

Még a gazdaabb családokban is de ha szegényebb esetben még egymasnak is esnek sajnos

Mert ügyvéd drága megegyezni

Nem tudnak

Kitartás!! az egészség főleg a mentális nagyon fontos

És szinte gyógyíthatatlan

Nem vagy egyedül sajnos

De ez sajnos Magyarorszag

2021. ápr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!