Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 10+ év kezeletlen depresszióbó...

10+ év kezeletlen depresszióból van kiút?

Figyelt kérdés

Igazából nem vagyok biztos benne, hogy depresszió, mivel sosem voltam orvosnál, csak az olvasottak alapján gondolom, hogy depressziós vagyok.

Nálam kb így néz ki: folyamatos rossz hangulat, negatív élet szemlélet, jövőkép nálam kb annyi, hogy holnap megyek dolgozni. 1 év múlva mi lesz velem? 10 év múlva? Fogalmam sincs. Az önbizalmam nem kevés, hanem konkrétan nincs. Gyakran bántom is magam úgy mentálisan, mint fizikailag. Gyakran sírok férfi létemre, sokszor csak úgy minden ok nélkül. Gyűlölöm magamat, az életemet, az egész világot. Barátaim nincsenek, legfeljebb 1-2 nagyon felszínes haver. Párkapcsolatom nincs, nem is volt sosem igazán komoly (2-3 hónap max), de az utolsó is kb 10 éve, már azt sem tudnám hogyan kezdjek egyáltalán ismerkedni nőkkel. Semmi nem érdekel, semmihez sem értek igazán (nyavajogáson kívül). Ez vagyok én most és ez nálam már nem 1-2 éves történet, hanem legalább 10-15 éves.

A kérdésem az, hogy ha elmegyek valamilyen orvoshoz, akkor mennyire tud rendbe hozni? Az egyetlen, amit tudok, hogy nem jó így, ez nem normális. De van esély, hogy normális ember legyek? Nem akarom a hátralévő életemet egyedül leélni. Azt olvastam régebben, hogy az agy fizikailag is átalakul bizonyos élethelyzetekhez. Lehet, hogy én már sosem lehetek normális ember? Van, aki segíthet rajtam?

Köszi, ha elolvastad és főleg ha válaszolsz is.


2021. ápr. 26. 03:55
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
Persze, hogy van esélyed. A depresszió a pszichoterápia és gyógyszeres kezelés kombinációjával gyógyítható. Fordulj klinikai szalpszichológushoz/pszichoterapeutához. (Ő kiegészítésképp elküld pszichiáterhez)
2021. ápr. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kezdés hogy szeretnél változtatni. Mindenképpen biztatlak, hogy tegyél magadért. Sikerült azóta orvoshoz jutni?
2021. jún. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem jártam orvosnál... Nem tudom kihez kellene mennem vagy mit kéne mondanom. Nem tudom azt sem, hogy akarom e. Mármint nem érzem úgy, hogy segítene bármi is. Csak nem akarok élni, ebben az egyben vagyok biztos.
2021. jún. 28. 04:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!