Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszihopata tudja magáról...

A pszihopata tudja magáról hogy pszihopata?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 26. 11:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Fel sem merül benne, hogy az, mert a saját viselkedését teljesen normálisnak, logikusnak tartja. Ha megmondják neki, hogy uram, ön sajnos pszichopata, azt nem fogja elfogadni.

Érdekesség: amikor pszichózisom volt ( ez más mint a pszichopath), én tudtam róla, azt is, hogy mitől lett, és baromi rosszul éreztem magam.

2021. ápr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem feltétlenül, de vannak akik tudják magukról.
2021. ápr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Magától is rájöhet. Azt abszolút észreveszik, hogy kilógnak az átlagból, maximum nehéz megtalálni a fogódzót, hogy miben mások. Viszont problémának ritkán érzik, kivéve, ha megpróbálnak asszimilálódni a társas közegbe. Ott elég gyorsan kibukik, hogy az nem megy.
2021. ápr. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A psziChopata simán tudhatja, tök józanul ítél
2021. ápr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Bár nem vagyok pszichológus, szerintem amíg nem hall róla, hogy más emberekben olyanok is vannak, hogy pl. empátia, szeretet, meg hasonló érzések, amik belőle hiányoznak, addig nem tűnik fel neki, később talán tudatosul benne.
2021. ápr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. ápr. 26. 12:37
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Nagy százalékuk szerintem tudja. Legfeljebb nem betegségként értelmezi, hanem különleges, őt a többi ember fölé helyező tulajdonságként.
2021. ápr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A pszichopátia nem is klasszikus értelemben vett betegség. Magának az alanynak egyáltalán nem rossz. Hiszen nincsenek érzelmei, amik így nem is hiányoznak neki, viszont nagyon logikusan tud gondolkodni pont emiatt. A pszichopaták nagyobb arányban kerülnek magad pozíciókba, mivel az empátia nem készteti őket arra, hogy mások érdekeit is nézzék. Nagyon kevés pszichopata lesz pl sorozatgyilkos, mert a bosszúvágy vagy a gyűlöletet számukra nem indíték. Igazából a többségük jól funkcionáló tagja a társadalomnak, és még ha van is diagnózisok, nem valószínű hogy zavarja őket
2021. ápr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen, és nagyon könnyen barátkoznak.

Ezek szerint akkor az kizárt dolog hogy valaki 8 általánossal pszihopata legyen :)

2021. ápr. 26. 20:18
 10/16 anonim ***** válasza:
46%
Dehogy kizárt, logikus, nem zseni(persze lehet, csak a kettő független) Viszont az kizárt, hogy a szomszéd Marika iránt érzett plátói szerelem hátráltassa a tanulásban🙂
2021. ápr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!