Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a pszichológusomnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves lány vagyok, 16 éves korom óta depresszióval diagnosztizáltak és egy akut pszichotikus zavarral. Mostanában, kb két hete egy kicsit felpörögtem és ezt elmeséltem a pszichológusomnak is, meg a pszichiáteremnek csak annyit mondtam, hogy mostanában nagyon élem az életemet,mármint sokat bulizok. Az a lényeg, hogy a pszichologusom szerint nem normális, hogy mindenre költöm a pénzt szinte, majdnem mindennap leiszom magam, nem tudok kontrollt tartani, belekezdek dolgokba, de nem csinálom végig, előfordul, hogy srácokkal kavarok(három nap alatt kettővel is) és azt állítja, hogy mániás epizódban vagyok, viszont én úgy tudom, hogy annak az egyik tünete az alvászavar, ami nekem nincs csak nagyon ritkán van, hogy nem tudok aludni, de szerintem az normális.

Szerintetek igaza van, hogy átcsaptam mániába? Én ezt nem akarom elhinni.



2021. ápr. 27. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Átcsaptál mániába... igaza van a pszichológusodnak. A mániás szakaszban lévők nem is szokták belátni, hogy baj van.
2021. ápr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Nagy a baj, hidd el, és ha nem fogod fel csak rosszabb lesz.
2021. ápr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De neem. Tuti nem. De ez biztos normális most miért baj hogy jól érzem magam?
2021. ápr. 27. 12:43
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
1# vagyok. Remélem kapcsolatban áll egymással a pszichológus és a pszichiáter. Az orvosnak erről tudnia kellene, mert mániás szakaszban változtatnia kell a gyógyszerezésen.
2021. ápr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Most csökkentették az egyik gyógyszerem, mert szerintük akkor a pörgés kicsit enyhül. De egyébként annyira nem is pörgök csak nem tudok úgy meglenni, ha nem megyek el valahova mindennap, mert menni akarok. De szerintük ez is baj... Meg hogy elhanyagolom a tanulást, mert belelendülök és hagyom a fenébe. Inkább elmegyek bulizni
2021. ápr. 27. 12:46
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Igazuk van.
2021. ápr. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Meg az alvásommal nincs különösebben baj. Meg ahj én tényleg abban bíztam, hogy olyan válaszokat kapok, hogy tévednek a szakemberek. De TÉVEDNEK, ez mind nem igaz.
2021. ápr. 27. 12:49
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Akkor minek írtad ki a kérdést, ha nem fogadsz el másik véleményt? A szakemberek nem tévednek. Mániás szakaszban nincs betegségtudatod, emiatt rohadt nehéz az ilyen embereknek megmagyarázni, hogy nem normális, amit csinálnak...
2021. ápr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
Az is csak alátámasztja, hogy mániás epizódod van, hogy most nem hiszel a tapasztaltabbak észérveinek.
2021. ápr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
Ezt bipoláris zavarnak hívják most. Régebben mániás depresszió volt a neve, és hullámvasutazol. Most éppen a normálishoz képest túl fent, a mániás szakaszban vagy. Ilyenkor teljesen természetes [neked], hogy mindenki hülye, csak te vagy helikopter.
2021. ápr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!