Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rossz betegség tudat! Ki...

Rossz betegség tudat! Ki hogyan győzte le?

Figyelt kérdés

Történt pár hónapja hogy egy két nyirokcsomóm megnagyobbodott. Nagyon megijedtem, egyből a legrosszabbra gondoltam, zokogtam napokig mire kiderült mi okozta. Hálistennek azóta elmúlt. Sajnos mióta ez történt teljesen hypochonder lettem. Soha nem érdekelt ha fáj valami, úgy gondoltam makd elmúlik, de azóta teljesen paranoiás vagyok. Találtam a mellemben egy csomót, megint jött a halálfélelem, sírás, zokogás, gyomorgörcs. Orvos megnézte, aztmondta az nem csomó, hanem ilyen a mellszövetem, ne aggódjak. Egyszer elrontottam a hasam, kértem időpontot hasi ultrahangra, megnézték semmi kóros nincs. Nőgyógyásznál is voltam, ő sem talált semmit. Azóta a testem minden apró jelét egy katasztrófának fogom fel. A karomon "sok" az anyajegy, bár mindig sok volt, most az is elkezdett idegesíteni. Elkezdett fájni a vállam, megint a legrosszabb gondolatok, biztos valami rossz, biztos csontdaganat stb... Nem tudok megnyugodni, nem tudok boldog lenni! Soha nem voltam ilyen, most meg kikészítem a környezetem, és saját magam is. :( ha orvoshoz kell mennem rettegek hogy talál valamit. valakinek van még hasonló betegségtudata? Hogyan lehet leküzdeni??

Amúgy nem fogytam, nem vagyok fáradékony, jól érzem magam, tehát nem érzem magam betegnek. Csak a fejemben van nagy baj ezen a téren. 😪😪😪😪



2021. máj. 3. 07:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy klinikai szakpszichológust/pszichoterapeutát, mielőtt a folyamatos szorongással kikészítedet magadat és a környezetedet.
2021. máj. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval ezt magamban sehogysem tudom leküzdeni? :(
2021. máj. 3. 07:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Azok a hipochonderek, akiket én ismerek, mind szakember segístégét kérték. Ez hónapok óta megy nálad, ideje lenne felkeresni egy pszichológust.
2021. máj. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős...míg ki nem derült egy adott problémáról hogy nem jelez rosszat,addig aludni sem tudtam,ez odáig fokozódott hogy már pánikrohamaim lettek.Hiába mondták meg pl egy adott dologról hogy oké,utána jött másik amin aggódhattam,nagyon rossz.

Én végig jártam minden vizsgálatot amit csak lehet,hogy kiderüljön semmi gond. De azért ez a kis nyugalom sem tartott örökké.

Mindenképpen menj pszichiáterhez (pszichológus nekem nem volt elég),ha szükséges akkor átmeneti gyógyszeres kezelésre is szükséges lehet,de ezt majd eldönti attól függően mennyire súlyos . Nekem is írtak fel.

2021. máj. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Hasonló cipőben járok, nálam egy pánikroham váltotta ki, mikor úgy éreztem megfogok halni vége… azután ijedségtől maradtak tünetek (szédülés..stb.) mivel nem akart elmúlni rá paráztam, hogy valami komoly bajom van, utána voltak más tünetek , pl. szívem néha félre vert (gondolom szorongás/stressz miatt) és be magyaráztam magamnak, hogy biztos a valami van a szívemmel, akkor gyomor panaszaim is voltak, nem múlt el több hétig , (közben Covid is elkapott) majd már glutenra gondoltam , fekélyre mindenre… és ezek a dolgok állandó szorongást generálnak nálam is, hiába tudom, hogy valószínűleg semmi.. mindig mikor valami kis apró jel van a testemben tökre rá pörgős és ez egy ördögi kör.. :/ már én is gondolkodom a pszichológuson, mert szerintem a tüneteim nagy részét már csak a szorongás okozza , és ameddig így rá pörgök mindig lesznek tünetek, amik a szorongást generálják :/.

2021. máj. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tényleg borzasztó! 😪 Ha dolgozom is, vagy kikapcsolódok, és egy időre elfelejtem, egyszer csak eszembe jut, és a gyomrom görcsbe rándul. 😪 Ezt nem is érti az aki nem éli át. Mindenkitől azt kapom h ne gondoljak rá. De ez nem így megy. 😪😪😪
2021. máj. 3. 11:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ismerős igen.. :/ meg a tudat, hogy sokszor ki készíted ezzel a körülötted élőket… ezt tényleg azt tudja csak, aki benne van és át éli.
2021. máj. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!