Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elkerülő személyiségzavar...

Elkerülő személyiségzavar kezelése, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bár szakember még nem látott, szinte biztos vagyok benne, hogy ezzel a mentális betegséggel küzdök. Majdnem az összes tünet stimmel nálam. Ennek köszönhetően nagyon mély depresszióba estem az utóbbi pár hónapban. Úgy döntöttem mindenképpen szakember segítségét kell igénybe vennem, mert bár próbálkoztam saját erőmből, de semmi sem segített hosszabb távon. Szóval összességében az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben pszichológust vagy pszichiátert kell felkeresni? Illetve akinek van tapasztalata ezzel a betegséggel az is írhatna pár sort.

Válaszokat előre is köszi.

23/F



2021. máj. 5. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Klinikai szakpszichológust. Az ő dolga megállapítani, hogy milyen mentális zavarban szenvedsz, úgyhogy ne öndiagnosztizálj... Ha úgy gondolja, hogy szükség van gyógyszeres kezelésre, akkor továbbküld pszichiáterhez, de a személyiségzavarokat alapvetően pszichoterápiával kezelik.
2021. máj. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van tapasztalatom mentális betegségekkel, mégpedig hogy saját magadnak nem tudod megoldani, csak ha a fele életed rámegy. Jó, nem a fele az én esetemben, csak 15-20 év... Először mindenképpen pszichológushoz menj.
2021. máj. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bécs P válasza:

Picit kései a válasz, de pszichiáter + klinikai szakpszichológus.


Én nem diagnosztizálnám önmagam, főleg, ha személyiségzavarról van szó, mert nagy átfedések lehetnek más problémákkal, és ezt tényleg klinikus tudja megállapítani részletes diagnosztikával, hogy ez egészen pontosan mi. Vagy esetleg egy generalizált szociális szorongás? Vagy mindkettő? Nem mindegy.


A személyiségzavarok terápiája hosszabb, leginkább a pszichoterápia a hatásos, azért személyiségzavar, mert a személyiség ez "elvártaktól" negatív irányba fejlődik, ebből adódóan az adott jellemzők a teljes személyiséget áthatják, szinte vonás szinten jelen vannak, ebből adódóan nem tüneti terápia hozza a gyógyulást. Nem elég csak a tüneteket tudni, számos más dolgot érdemes itt. Illetve, el kell tudni különíteni más állapotoktól, ahol fennállhatnak hasonló tünetek. Szóval szakember.

2023. okt. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!