Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyit segithet egy pszicholo...

Mennyit segithet egy pszichologus az elet szinvonalunk javitasaban?

Figyelt kérdés
Inkabb szemelyes tapasztalatokra gondolok elsosorban. Persze nem azt varom el hogy az egesz eletem megvaltozzon, csak azt hogy vegre mas szemszogbol lassam azt, esetleg irjon fel gyogyszereket. Nem erdekelne az sem ha fizetnem kellene, csak mar vegre ne szenvedjek ennyit az eletben. Rettegek az elet kihivasaitol es introvertalt szemely vagyok, aki folyton arra gondol mit gondolnak masok rola. Persze ez a gyermekoromhoz vezetheto vissza, hiszen az iskolaban sokszor kikozositettek es megalaztak tobb okbol is: szegenyseg, testszag, befordultsag stb.

2021. máj. 7. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

A pszichológus nem orvos, nem írhat fel gyógyszert.


Csak a pszichiáter.

2021. máj. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Melyikhez erdemes fordulni az en esetemben?
2021. máj. 7. 22:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Klinikai szakpszichológushoz vagy pszichiáterhez. Mindegyikük lehet akár pszichoterapeuta is, ami főleg jól jöhet, ha a gyerekkorral is foglalkozni kell. Én személy szerint inkább mennék a pszichológushoz, hiszen úgyis átirányít egy pszichiáterhez, ha esetleg gyógyszerre van szükséged.
2021. máj. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szemelyes tapasztalatot szeretnel, igy megosztom a sajatom :)

Ket es fel eve oriasi (nekem oriasi) krizisbe kerultem. Mar akkor mondta egy pszichologus ismerosom, hogy menjek pszichologushoz. Nem akartam, ugy voltam vele, hogy maskor is volt hasonlo, majd megoldodik. Nem oldodott meg, es par honappal kesobb ismet javasolta, hogy menjek valakihez, meg ajanlani is tud valakit. Akkor annyira melyponton voltam, hogy elfogadtam.

Egy klinikai szakpszichologust ajanlott. Szkeptikusan mentem, mert nem tudtam, mi var ram. Azota eletem legjobb dontesenek tartom, hogy elmentem hozza. Nehany tapasztalat:

- Atsegitett a krizisen. A beszelgeteseinknek koszonhetoen megnyugodtam, hogy nem en orultem meg, hanem tenyleg rossz kapcsolatban voltam.

- Javasolta, hogy jarjak onismeretre. Belevagtam. Ket eve jarok hozza. Az elejen meg nagyon sokszor a korabbi krizis volt a tema, meg nagyon benne voltam. Eszrevette, hogy duhos vagyok magamra, hogy meg mindig ezen kattogok, es megnyugtatott, hogy ez termeszetes, egy 10 eves kapcsolatot feldolgozni nem 1 nap.

- Az onismeret soran nem habozik feltenni a nehez kerdeseket, de kozben erzem, hogy vigyaz ram. Feszegeti a hatarokat, de ha latja, hogy nem megy nekem, nem erolteti tul, vagy azt feszegeti, hogy miert nem megy :)

- Hihetetlen nyugodtsagot araszt, es ezt automatikusan atveszem.

- Kezdek leszokni arrol, hogy minden kritikat magamra vegyek. Korabban ha valaki rosszat mondott ram, azonnal kerestem magamban a hibat, es hetekig gondolkoztam, vizsgalgattam magam, es mindig az volt a konkluziom, hogy biztosan igaza van az illetonek, hiszen kivulrol lat. Ma mar 1-2 nap alatt tul vagyok rajta, es nem veszem magamra.

- Olyan temakrol beszelgetunk, amikrol korabban meg csak nem is gondolkoztam. Ez nagyon nehez (nekem), de kozben ez visz elore. Ket alkalom kozott ezeken szoktam gondolkozni :)

Nekem nagyon jo tapasztalatom van, es orulok, hogy belevagtam. En csak ajanlani tudom mindenkinek, hogy kezdje el :)

2021. máj. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Volt egy ongyilkossagi kisrletem, de a pszichatria ahol voltam szornyu volt. Nem csak olyan paciensekkel zartak ossze, akik nem onellatoak (es nagyon furcsa dolgokat csinaltak), hanem arra se voltak tekintettel hogy akkoriban biztato szavakra lett volna szuksegem. Pl. volt mikor megkerdeztek hogy kikbol all a csaladom es ugy keztem hogy "en" es azt mondtak "on milyen nagykepu hogy sajat magaval kezdi a felsorolast". Persze meg mondtak hasonlo dolgokat ehhez.
2021. máj. 8. 11:40
 6/8 A kérdező kommentje:
4-es koszonom szepen en is hasonloan ragodom hogy masok esetleg hogyan itelnek meg (legtobbszor teljes mertekbe figyelmen kivul hagynak, de ez sem nyugtat) es en is utalom magam.
2021. máj. 8. 11:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem semmit nem segített.
2021. máj. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Neked is akarni kell a változást. A pszichológus önmagában kevés. Persze ad tanácsokat, útmutatókat, de neked is akarni kell változtatni. El lehet járni úgy is dokihoz, hogy meghallgatjuk, aztán semmit nem fogadunk meg, meg el lehet úgy is járni, hogy meghallgatjuk, és meg is fogadjuk a tanácsait. Szóval akaraterő szükségeltetik.
2021. máj. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!