Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sérülésektől való félelmet,hog...

Sérülésektől való félelmet,hogyan lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés

Egy ideje sajnos kialakult nálam ez a betegség,nem is tudom minek nevezzem igazán.

Attól félek,hogy valahol megsérülök,és nem veszem észre.

Pl beütöm valahová a fejemet,és nem veszem,észre,vagy nem tudom megnézni,hogy megsérültem-e.


Már a lakásban is lelassulva közlekedek,figyelek,hogy nehogy neki ütközzek véletlenül bárminek is,ami megvághat,megkarcolhat.


Már testi tüneteket is produkálok,pl,ha lehajolok vagy valami mellett elmegyek,ami közel van a fejemhez,elkezd bizseregni a fejem,illetve néha még szúrásokat is érzek.


Volt egy idő,amikor állandóan hajat mostam ezért,mert féltem,hogy valami seb keletkezett a fejemen.


Nem tudom,hogy valaki küzdött-e már hasonlóval,ha igen,ti hogyan lépnétek túl ezen?


2021. máj. 7. 22:40
 1/3 A kérdező kommentje:

Alapvetően onnan indul el,hogy mindig is féltem a fertőzésektől,vérmérgezéstől.


Mióta van a covid,azóta többször is mostam kezet,mint megszokott,és túlzottan megfigyeltem mi mihez ért,mivel érintkezett.

2021. máj. 7. 22:47
 2/3 anonim ***** válasza:
Eddig is voltak sérüléseid, amiket észre se vettél, és nem fertőződtek el. A komolyabb sebeket, meg észre fogod venni.
2021. máj. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen,ezt próbálom erősíteni magamban,hogy ha valahová bevertem volna nagyon,azt érezném,meg hangja is lenne.


Sajnos mostanában telefonnal nézegetem a fejbőrömet,fényképeket csinálok róla,vagy világítok,ahol látom.


De mivel sokszor van akné a fejemen,pattanás,így sokszor vannak ilyen kisebb sebek,és ilyenkor félek h az nem attól van hanem megszúrt valami,amit nem vettem észre.


Szóval ezért is nehéz.

2021. máj. 8. 00:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!