Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A gyász átmehet depresszióba?

A gyász átmehet depresszióba?

Figyelt kérdés

Nem rég vesztettem el (kb 1 hónapja) a szívemhez legközelebb álló személyt, aki most borzasztóan hiányzik. Sokat sírok miatta, nagyon nehezen viselem a hiányát. Rólam azt kell tudni, hogy alapjáraton egy pozitív személyiség vagyok, viszont érzelmileg mindig is labilisabb voltam, tehát könnyen elsírtam magam kisebb dolgokon. Érzékeny vagyok, de ez a gyász most nagyon megvisel.😭 Ez természetes, hogy egy hónap elteltével még mindig sokszor sírok? Vannak jobb és rosszabb napok, olyan is előfordul, hogy egyáltalán nem sírok, de akkor meg mélyfájdalom van a szívemben.

A főkérdésem az, hogy ha ez így folytatódik lehet depressziós leszek?



2021. máj. 8. 12:24
 1/8 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok, ez lemaradt.
2021. máj. 8. 12:25
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a gyász átmehet depresszióba.

A gyász egy folyamat, több szakasza van. Ha már azt látod, hogy a mindennapi dolgaid sem tudod ellátni, akkor beleragadtál a gyászba. Hogy depressziós leszel-e, azt nem tudom megmondani.

2021. máj. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Mindennapi feladataimat teljesen jól el tudom látni, jelenleg dolgozom és tanulok is, most nyáron fogok lediplomázni, ha minden jól megy. Itt inkább arról van szó, hogyha nem foglalom le magam, és apun gondolkodom, akkor sokszor érzem magam lesújtóan.:(
2021. máj. 8. 12:38
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Én is elvesztettem az utolsó szülőmet is tavaly március végén, aki szintén a legközelebb állt hozzám. A nagymamám volt.

A mai napig nem hevertem ki, és gyűlölök élni...

Amúgyis évek óta az öngyilkosság gondolata van mindig a fejemben, de ez s dolog sem lett éppen jó hatással az életkedvemre...

Igyekszem magam mindig lefoglalni, de az ember az ágyában mindig a szomorú érzések, gondolatok hatalmába kerül.

Még küzdök valameddig ebben a földi borzalomban, amíg bírom...

2021. máj. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es neked ajánlanám (ha nem veszed tolakodásnak) hogy kérd szakember segítségét, ő egyaránt képes segíteni a gyász feldolgozásában és az azt megelőző sebek gyógyításában is és segít megtalálni azt ami értelmet ad. Kitartást!


Kérdező, egy hónap elteltével ez még teljesen normális, sőt a gyász egyik szakasza pont a depresszió vagy legalábbis ahhoz nagyon hasonló állapot. Komoly baj, amikor már tényleg ajánlott szakemberhez fordulni akkor van amikor ahogy előttem is írták a mindennapi feladatok végzésében akadályoz ez az állapot. Persze ezt leszámítva is ha úgy érzed hogy szükséged van segítségre akkor kérheted szakember segítségét.

2021. máj. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Gyász esetében az egy hónap nem sok idő. Életkortól függően fél-egy év is lehet.
2021. máj. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem novemberben halt meg anyukám, öngyilkos lett. Sajnos utoljára júliusban tudtam vele személyesen találkozni. Még most is nagyon sokszor álmodom vele kapcsolatban, de ezek inkább rémálmok. Szóval vannak napok, mikor nem tudok normálisan aludni, vagy nem merek. Igen, sajnos átmehet depresszióba, ha folyton erre gondolsz, évekig marcangolod magad miatta. Viszont nagyon friss neked ez, ezért teljesen normális a gyászod. Részvétem!
2021. máj. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tavaly szeptemberben halt meg a szerelmem. A legrosszabb érzés a tehetetlenség, visszavonhatatlanság, hogy ismertem, szerettem, aztán soha többet nem lesz. Vannak jobb és rosszabb napok. Viszont minden nap átfut az agyamon, azaz minden nap gondolok rá, eszembe jut. Kitartást kívánok minden gyászolónak.
2021. máj. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!