Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okozhatja ezt a rettentő...

Mi okozhatja ezt a rettentő furcsa és nagyon ijesztő érzést?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul érzem magam egész nap, olyan érzésem van mintha a nem én irányítanám a testem, kicsit ilyen lebegő érzés, illetve mintha minden csak úgy lenne és menne. Mintha egy videót néznék. Közben ilyen elnyomottan, rettegés van bennem ami nem látható csak úgy érzem. Nem tudom az egészet rendesen körbe írni de iszonyatosan ijesztő.


Nektek volt már hasonló? Mi okozhatja vagy meddig tarthat még?


2021. máj. 9. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Előre leszögezem, hogy nem vagyok szakember, de ez derealizációnak tűnik. Úgy érzed, mintha saját életednek kívülálló megfigyelője lennél, eközben önmagadat és a világot is valótlannak és álomszerűnek érzékeled.


Szükség lenne egy pszichológus felkeresésére. Ezt gyakran szorongás, depresszió vagy valamilyen lelki trauma okozza.

2021. máj. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*deperszonalizáció (elírtam, bocsánat)
2021. máj. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jártam is régebben pszchiho terápiára, és most is egy stressz időszakba vagyok, csak ilyen még soha nem volt, mintha bármelyik percben össze eshetnék olyan érzés
2021. máj. 9. 12:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Lett valamilyen eredménye a pszichoterápiának?

Ettől függetlenül újra fel kellene keresni egy pszichológust.

2021. máj. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy akarnál valami konkrétat csinálni de nem teszed?
2021. máj. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4 akkor utana pár hónapig jó volt, valoszínű, újra felkeresem.


#5 nem egészen így van, hanem akarok tenni valamit és meg is teszem de semmi értelmét nem látom mintha csak úgy csinálnám, nagyon rossz

2021. máj. 9. 12:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Aha értem, ez valószínűleg kiégés lesz, haverok vannak? barátnő? ha nincs szakember?
2021. máj. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen és szerintem is dp/dr. Ez nem önmagaban egy betegség hanem inkább egy másik mentális probléma pl. erős szorongás, stressz, személyiségzavar vagy akár valami drog, influenza valt ki.

Nekem úgy volt hogy ha egy nehezebb időszakomban voltam felerősödött, mindenképp menj el szakemberhez...

De annyit tudok tanacsolni hogy bármennyire is ijesztő nem kell félned tőle, mert tényleg nem lesz semmi baj:)

2021. máj. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!