Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Keressek fel pszichológust?...

Keressek fel pszichológust? Nektek segített? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Korábban is hajlamos voltam a szorongásra, de kisebb mértékben, mint most.

Nagy valószínűséggel, sőt biztos, hogy ezt az egészet a covid szituáció váltotta ki belőlem, mert előtte semmi ilyen bajom nem volt, ez az egész a második hullám idején kezdődött (az első még nem volt rám annyira hatással), kb. december óta úgyhogy olyan fél éve vettem észre ezeket a változásokat magamon:

- nem vagyok boldog, inkább rossz hangulatom van és inkább negatív gondolataim vannak

- sokszor fáradékonyabb vagyok

- gyakran hangulatingadozásaim vannak

- sokszor sírok vagy sírhatnékom van

- nem tudom egyszerűen elterelni a gondolataimat, mindig a problémákra koncentrálok, a tanulás is nehezebben megy

- az elmúlt fél évben kétszer szédültem (decemberben és áprilisban), ami annyira megrémisztett, főleg a legutóbbi, hogy már ettől is félek és szorongok, hogy vajon miért lehetett és nehogy még egyszer megtörténjen, mert velem ilyen nem volt korábban


Depressziósnak nem mondanám magam, de lehet afelé tartok. Nem hagyom el magam, továbbra is vannak céljaim és terveim, nincsenek öngyilkossági gondolataim, nem gondolom, hogy értéktelen vagyok, önbizalmam is van, csak egyszerűen nem vagyok jól lelkileg és ez a közérzetemre is kihat, testi tüneteim is vannak. Nem egy konkrét bajom van, hanem több minden összeadódik, ezért folyamatosan szorongok.

Soha nem jártam pszichológushoz, illetve pár évvel ezelőtt talán 4 alkalom erejéig voltam az iskolapszichológusnál, de az más volt. Picit félek ettől és nem is olcsó. Meg tuti végigbőgöm az egészet, ahogy magamat ismerem. Nem az, hogy nem tudjuk kifizetni és anyukám biztos benne lenne, ha azt mondanám, hogy keressünk pszichológust, csak azért mégis elég drága. Online pszichológus jöhetne szóba, mert külföldön lakom.

18l



2021. máj. 11. 09:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Próbálj keresni magyar szakembert, hátha akad a közelben.

Mindenképp jó lenne egyenesbe hozni az életed. Látszik hogy az akarat megvan, 'csak' egy kis popónlökés kell. :)


Van egy oldal ami esetleg még jól jöhet: pszi.hu

2021. máj. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!