Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka a sírórohamaim...

Mi lehet az oka a sírórohamaimnak?

Figyelt kérdés
Mostanába csak úgy ok nélkül elkezdek sírni. De nem ez a kicsordul egy-két könnycsepp, hanem ez a fuldoklós, levegőkapkodós könnyem, mindenem egybefolyik típusú sírás. Nem tudom miért, nincs okom rá. Minden rendben van, nem történt semmi traumatikus, nem vagyok stresszes sem. Eddig még csak otthon fordult velem elő és nem szeretném ha ez valahol megtörténne. Nem tudom visszafogni, elkezdek sírni + kapkodni a levegőt. Elég fura lehet kívülről, ahogy semmiből semmi bőgni kezdek. Nem akarom, hogy ez rám jöjjön valahol. Mással is volt ilyen esetleg? Mit tudok csinálni?

2021. máj. 12. 10:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem vették észre, kapcsolataim alapból sincsenek nagyon, a tanulást nem befolyásolta negatívan. Neked negatív bélyeget nyom a hétköznapjaidra?
2021. máj. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Egy-egy ilyen sírás után olyan lehangolt leszek. Mondtam már le emiatt találkát mert egyszerűen nem volt kedvem/erőm hozzá. Mondjuk ez csak egyszeri alkalom volt. Többnyire össze tudom szedni magam utána. Nem tudom, meglátom. Elkezdtem feljegyezgetni melyik napon vannak. Ha rendszeressé válik vagy egyre rosszabbul leszek akkor lehet pszichológus? :( Ááá.... Nem akarom. Remélem okés lesz minden.
2021. máj. 12. 13:44
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy itt meg fog oldódni a dolog, még ha te tudnád az okot, és azzal együtt írtad volna le, még akkor is kicsi lenne az esély, hogy itt tényleg olyan választ kapsz, ami segít megoldani. Mióta jegyzeteled? Ne csak azt jegyezd le, hogy melyik napon van, szerintem érdemes lenne a szomorúság alatt felmerülő gondolataidat is leírni, meg az eseményt, ami kiváltotta. Még ha nem pont az az okozója, akkor is. Ja és talán még azt, hogy mitől múlt el. Így nagyobb eséllyel találsz mintát benne. Eddig jutottál valamire, sikerült bármit is megfigyelni? Ha még egyelőre nem akarsz, akkor ne menj pszichológushoz, de ha ez a dolog rosszabb lesz, és akadályoz a hétköznapokban, pl munka, akkor tedd meg, mert ha emiatt elhanyagolod a hétköznapi dolgaid, akkor spirál szerűen fogsz egy mély gödörbe belekerülni, ahonnan nehéz lesz kimászni. Egyszóval ne hagyd, hogy ez elfajuljon.
2021. máj. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Kb. két hete jegyezgetem fel, hogy melyik napokon jön rám a sírás. Ilyen rövid idő alatt még nem találtam benne konkrét mintát. Meg igazából írnám hozzá, hogy mi váltotta ki de nem tudom. Tegnap is szarul voltam de nem tudom miért. Nem is történt semmi. Figyelgetni fogom aztán meglátom. Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2021. máj. 12. 14:20
 15/15 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok mire jutsz
2021. máj. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!