Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem vagyok képes kiadni...

Nem vagyok képes kiadni magamból a feszültséget. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Világéletemben ilyen voltam, habár a közelmúltig nem is nagyon volt okom idegeskedésre. Mostanában viszont sok dolog van ami miatt feszült, ideges vagyok. Érzem magamban, majd felrobbanok belülről, de akárhogy próbálom nem tudom kiadni. Nem tudok ideges lenni. Nem tudom kiadni sem fizikailag (pl. edzéssel) sem verbálisan (pl. káromkodva). Egész egyszerűen valami mintha blokkolná bennem azt, hogy ezek a feszültségek a felszínre kerüljenek és kezd kicsit sok lenni. Néha összejön annyi, hogy halkan káromkodok. Vannak barátaim akikkel megbeszélhetem ezeket a dolgokat, de nem érzem azt, hogy ezek a beszélgetések segítenének. Zenét hallgatok olyankor, illetve lassan és mélyen lélegzek, ezek kicsit enyhítenek a dolgon, de továbbra is ott marad belül a düh. Félek, hogy elveszítem emiatt a barátaimat. Nem tudok velük mindig rendesen beszélgetni, nem tudok odafigyelni rájuk (illetve alapvetően nehezebben megy a koncentráció minden téren), nem tudok nekik segíteni, pedig ők mindig próbálnak nekem.


Pszichológuson kívül(ez már be van iktatva) tudtok bármit javasolni? Mindenre vevő vagyok, gyógytea, házi praktika, ezoterikus dolog, bármi.



2021. máj. 12. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Bennem is kialakult valamiért egy ilyen "gát", évek óta elnyomom az érzéseimet. A pszichológus tanácsára ki kell írnom őket magamból és ez úgy néz ki, hogy segít. Ezeket az írásokat utána a terápiás folyamatba is beviszi.
2021. máj. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus és az írás is jó ötlet, én a macskámnak szoktam kibeszélni magam. Nem érti nyilván, de nem is az a lényeg, hanem hogy megfogalmazzam magamban. Íráskor is ezt teszed.
2021. máj. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bennem apám halálakor volt ez a düh.

Soha nem fogom elfelejteni: tavasz volt, szakadt az eső. Mégis elmentem futni és minden egyes érzésemet, a haragomat, a dühömet, a tehetetlenségemet, a gyászomat a futásba raktam. Soha nem futottam még olyan gyorsan és olyan sokat, mint akkor. Mire hazaértem sírtam. Mert megtört a jég és kitört belőlem az az elnyomott szomorúság, amit dühnek éreztem.

2021. máj. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Kis magány, pár papírzsepi...
2021. máj. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most írtad ki magadból a stresszt. Én Grafológus vagyok És még azt ajánlom hogy papírra írd le mi bánt. De rajzolni is lehet bármi ami kifejezi az adott hangulat odat. Ezáltal a feszültség is csökken
2021. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!