Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit Gondoltok ? Milyen Mentáli...

Mit Gondoltok ? Milyen Mentális Betegség Lehet ?

Figyelt kérdés
Régen 2 ével ezelött (orvos szerint) Egyfajta Pszihózist-Tébolyt kaptam. Mielött nagyon bele rohanánk azt tudni kell rólam hogy 17-éves korom óta kezelt pszihiátriai beteg vagyok. Akkor (Pánik-beteg és Depressziós voltam) ezel is kezeltek sokáig. Amiböl sikeresen saját magamtól ki gyógyultam. Aztán teltek az évek és meg történt a legrosszabb. Egy késő éjszaka forgolotam és nem birtam ell aludni, hirtelen egy kép villant be a fejembe ami annyira erős volt hogy ki vetitete saját magát elém. Magamat láttam! Maga a Gonosz énemet. Ez a kép mai napig a fejembe van! Ördög szarvaim voltak és vérben forgo szemeim. Én ezt követöen ell keztem magamba nevetni...Pár percig tartot és hangot keztem ell hallani, fel sem fogtam mi történik.Idős Asszony hangját halottam. Ahogyan beszél mormog.Azt hittem az alatunk lévő beteg néni kint van a lépcső házban és csinálja a balhét. Ki is mentem az ajtóhoz és ki tekintetem a lépcső házba. De csend volt! Akkor keztem el töprengeni hogy valami nem oké velem.De a realitás érzékem még szerencsére kevésbé torzult ell. Mind ezt józanul éltem meg. Késöbb düh rohamjaim voltak,egy két szavas hangokat halottam a fejemben. Sokat aludtam, nem edtem és nem ittam. Teljesen ell zárkoztam a külvilágtól! Egyszer szét vágtam a kezemet borotva pengével, hang hallás miatt, akkor még nem szedtem a gyógyszert. Késöbb be kerültem a zárt osztályra, kb 1 hétig tartotak bent. Meghalgaták a történetet de senki nem tett semmit. Kaptam Gógyszert, Olanzapin Teva 15Mg, Citalopram,Rivótril-0,5Mg. Hagytak a fenébe és ki engetek. Betegség Megálapitás nem volt, Csak a tünetek. Mikor szetem rendesen a gyógyszert akkor visza kaptam az életemet. Mikor nem akkor hangokat halottam, Embert aki beszél hozám, kérdéseket tesz fel, (Mért csinálod ezt?) (Mire jó ez az egész?)Stb....Lényeg mai napig szedem a gyógyszereket de, senki nem segit nem kapok segitséget. Csak szedjem a gyógyszert. Szerintetek mi lehet a háttérben? A Pszihologusom szerint, egy fajta Skizófrénia. De ez nincsen meg állapitva. Csak értelmes hozzászolásokat várok! Köszöntem :)

2021. máj. 14. 03:32
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Válts orvost. Ennyit lehet hozzáfűzni.
2021. máj. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Laikusként egyetértek a pszichológusoddal, a skizofréniának vannak ilyen tünetei. Remélem klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeutához jársz, mert csak ők kezelhetnek téged.
2021. máj. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Antipszichotikum kellene neked

Parnassan vagy Ketilept, vagy vissza fogja a hangokat és a gondolatokat is.

2021. máj. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A Parnassan is olanzapine, 3-as. Kérdező: Diagnózis nélkül nem írtak gyógyszert. Ha az orvosod nem tájékoztat, érdemes lenne másikkal is konzultálni.
2022. máj. 10. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!