Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ennyire érzékeny ?

Miért vagyok ennyire érzékeny ?

Figyelt kérdés
Minden kis beszolásra ,kritikára nagyon érzékeny vagyok.Mindig odafigyelek,hogy senkit ne bántsak meg és állandoan azon gondolkodok,hogy ki mit gondol rolam.mond valaki valamit és sokszor azt gondolom,hogy rosszindulatbol. Teljesen befordulok . Depresszios leszek minden apro kritikara.
2021. máj. 15. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Eddig nem voltál az?

Egyébként szociális szorongás okozhat ilyet, megfelelési kényszer.

2021. máj. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ahogy idősödök egyre jobban
2021. máj. 15. 10:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen időszakom. Pár éve, olyan 15-6éves lehettem kb. Önbizalommal hogy állsz?
2021. máj. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
30 multam.sokszor nincs önbizalmam
2021. máj. 15. 11:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Hűha, azt hittem tök fiatal vagy. Nem vagyok pszichológus, de az önbizalomhiánynak tuti van hozzá köze.
2021. máj. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Önbizalomhiány, illetve szociális szorongásra utaló tüneteid vannak. Ha egyedül nem boldogulsz velük, akkor keress fel egy pszichológust.

Egyébként felesleges azon gondolkozni, hogy ki mit gondol rólad. Mindenki számára a saját problémái vannak a középpontban, a másik emberre nem igazán figyelnek.

2021. máj. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs magadról egy biztos, pozitív képed, önbizalom hiány, te is írtad, és ezt mások véleménye alapján akarod kialakítani. Így amikor mások rosszat mondanak, az téged nagyon megérint, mert ez alapján ítéled meg magad. Ki kell alakítanod önmagadról egy stabil képet, ha önmagaddal elégedett leszel, kevésbé fog mások véleménye megviselni.
2021. máj. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 gublug ***** válasza:
17%

Több indok miatt lehetsz érzékeny:

- gyenge idegrendszer, alacsony ingerküszöb

- magasfokú introvertáltság

- rossz gyerekkor, tanult viselkedés formák

- meg aztán az agy bármilyen téves viselkedése, stb.


Az a legjobb ha te magad beleásod magad a témába és nem itt kérdezgetsz embereket.

2021. máj. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az ellenkezőjét képzelni: azaz te vagy a tökéletesség, aki hibát talál, az csak kukacoskodik, amin legfeljebb nevetni lehet és nem kell komolyan venni.
2021. júl. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es utolsó mondata szerintem tökéletes válasz erre. Mert amíg nem vagy tisztában önmagaddal addig minden érzékenyen fog érinteni.

Én is voltam így. Most már el jutottam oda hogy tisztában vagyok vele hogy nem vagyok bőbeszédű, elfogadtam. Akinek nem tetszik hogy egy társaságban nem tudok mindenre poénos választ adni akkor ne beszélgessen velem. Nem, nem vagyok beyavanyodott. Csak egyszerűen kedv függő higy mikor mire vagyok vevő. Minap is kaptam véleményt hogy milyen keveset beszélek. Nem rossz szándékból mondta csak neki furcsa volt. Mondtam neki hogy nem értem mindig higy nekem feltétlenül mindent kommentálni kelljen. Sokszor elkönyvelem a dolgokat ahigy van. Ilyen vagyok. De ez csak egy példa.

A másik példa hogy éppen hosszú szellőző vászonnadrag volt rajtam szandállal. Erre mindenki azzal jött hogy én higy vagyok képes hosszú nadrágban lenni. Mondták ezt úgy lehet hogy lehet higy rövidnadrág de zokni és vastag cipő volt rajtuk. Mikor ezt udvariasan megemlítettem nekik láttam hogy nem értik miről beszélek. Leragadtak a nadrág dolognál. De nem esett rosszul mert tudtam higy számomra sokkal elviselhetetlenebb 45 fokban a zokniban izzadni. Aki akarja vegye fel, engem nem érdekel.

Mindenre igaz higyha te biztos vagy magadban akkor kevésbé fog zavarni hogy más mit gondol.

2021. júl. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!