Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakinek enyhe lelki/mentá...

Ha valakinek enyhe lelki/mentális problémája van, jobb nem is foglalkozni vele?

Figyelt kérdés
Pár hónapja egy picit depressziós voltam, aztán nemrég megfogadtam, hogy nem törődök vele. Csinálom ugyanúgy tovább a munkámat, kedvenc időtöltéseimet. Nem tudom, hogy ez jó módszer, megoldani ezt a problémát. Ha előjönnek a negatív gondolataim, akkor elméletben csak legyintek egyet az egészre, nem foglalkozom velük. Szerintetek jobb lenne pszihológushoz menni, és inkább agyalni a problémán, vagy az csak rontana az egészen? Amióta hanyagolom ezt a témát, jobban érzem magam, jobban alszom, szedtem fel pár kiló(ami nem árt, mert vékony vagyok) Abban sem vagyok biztos, hogy volt-e egyáltalán bármiféle problémám, vagy csak bemeséltem magamnak. De viszont tartok attól is, hogy ha most ezeket elfolytom magamban, később nem-e törnek elő még erősebben?

2018. ápr. 14. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az semmit sem segít, ha a szőnyeg alá söpröd a problémát. Legfeljebb egyszer majd robbansz.


Inkább gondold át most, ha kell, menj szakemberhez, és ZÁRD LE. Ne őrizgesd évekig a fájdalmat.

2018. ápr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van az előzőnek! Csatlakozom hozzá!


Ne pszichiáterhez menj, mert az egyből felírja a dilibogyókat, amelyek többet ártanak, mint használnak, és még függővé is tesznek, nem beszélve a rengeted mellékhatásról, amiket okoznak.


Pszichológushoz menj, mert ő fog tudni segíteni abban, hogy TE MAGAD meggyógyítsd a saját lelked!

2018. ápr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne fojts el semmit,mert maradandó károsodásod lehet. Engedj szabadjára mindent,ami fáj!
2018. ápr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj foglalkoznod vele, ha nem akarsz szétrobbanni. A kicsi problémákkal még könnyű foglalkozni. Tudod, mint amikor egy betegséget akarsz megelőzni. De ha hagyod halmozódni, úgy rád fog zuhanni az egész, hogy összeroppansz. Hiába mondod, hogy jobban érzed magad, ezt a kérdést mégis feltetted.
2018. ápr. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!