Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség okozhat ilyen...

Pánikbetegség okozhat ilyen panaszokat?

Figyelt kérdés

Heves szívdobogás, ilyenkor nagyon magas a pulzusom. Gyakori szívdobogás érzés. Sóhajtozás, mintha a levegő nem menne le a tüdőmbe, újra sóhajtozás, majd fulladás érzés, légszomj, szédülés, àlmatlanság, szív bedobbanás, és mindehhez totális rosszkedv, lahangoltság. Gyakran érzem a szorongást, ilyenkor mintha belülről a torkomat szorítaná valaki, alig tudok nyelni. A gyomromban ilyen remegés szerű zsibbadás érzés jön amikor rosszul vagyok. Állandóan a szívemet és a légzésemet figyelem, mindig azt érzem, hogy valami iszonyatos nagy betegségem van, amit nem vesznek észre az orvosok.


Sürgősségi kétszer voltam. Vérvétel,EKG teljesen rendben. Elmentem kardiológushoz. EKG, szív ultrahang, kardiológiai vérvétel (troponin...), 24 órás EKG... És minden rendben van.

Mellkas röntgent végeztek, a tüdő teljesen tiszta. Amikor fulladok, a vér oxigénem mégis 98 szàzalék. TSH ami a pajzsmirigy funkciót nézi rendben van.Orvostól orvosig járok, mindenhol azt mondják rendben van minden.


Lehetséges volna, hogy a szorongás és a pánikbetegség ilyen tüneteket okozna?



2021. máj. 18. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen
2021. máj. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. máj. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen. Keress fel egy klinikai szakpszichológust vagy egy pszichoterapeutát.
2021. máj. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ezek voltak a tünetek. Egy nap hirtelen a semmiből elkezdett brutálisan dobogni a szívem, akkor azt hittem, infarktusom van. Otthagytam csapot-papot és rohantam az ügyeletre (a másik utcában van). Utána vagy fél évig jártam az orvosokat, de semmi... Non-stop azt figyeltem, dobog-e még a szivem. Utána elkezdtem dolgozni, férjhez mentem, stb. és stabilizálódtak a dolgok, de azóta is (néha), van, hogy a semmiből nagyot dobban, vagy beremeg a szivem, hát még most is elég ijesztő... Az utóbbi időben pedig, mivel nem tudok pihenni a kisbabánk miatt, úgy érzem kezd valamelyest visszajönni, de nem hagyom, erősebb vagyok annál! Tudom, hogy ezt csak az agyam generálja és igyekszek lekűzdeni. Pedig nagyon ijesztő az a leírhatatlan érzés a mellkasomban.
2021. máj. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!