Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a baj velem? Nem tudok...

Mi a baj velem? Nem tudok uralkodni a gondolataimon?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, ha minden jól megy, sikeresen leérettségiztem. Ezzel együtt azonban iszonyatosan elkezdtem szorongani.

Mivel egyetemre jelentkeztem, ősszel már el kell költöznöm itthonról. Akármennyire is gáz, nagyon félek tőle, nem akarok elköltözni a szüleimtől, túlságosan kötődöm hozzájuk. Ha belegondolok, hogy hamarosan el kell költöznöm, a sírás kerülget. Nagyon önállótlannak érzem magam, hogy fogok boldogulni fél év múlva a nagyvárosban egyedül?

Az egyetemtől is tartok. Félek, hogy nem fogom bírni. Félek a teljesen új helyzettől, attól tartok nem fogok tudni megbírkózni vele…

Körülöttem mindenki olyan talpraesettnek, életrevalónak tűnik. Erre itt vagyok én, aki csak otthon szeret ülni, alig ért valamihez, nem is érdekel nagyon semmi. Pedig vannak barátaim, szoktunk menni ide-oda, de miután hazaérek mindig az van bennem, hogy én ezt nem is élveztem.. ez nem az én világom.. pedig erről szól az élet, a barátokról, programokról, élményekről.

Olyan mértékben szorongok, hogy az már testi tünetekben is megmutatkozik, folyamatosan hányingerem van, azt sem tudom hol vagyok.

Mi a baj velem? Hogyan tudnék változtatni? Néha úgy érzem hogy meg fogok őrülni…



2021. máj. 19. 00:10
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
#13, bocsi, nekem így jött le először. #12, köszönöm a választ neked is!
2021. máj. 20. 00:27
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal gyorsabban meg fogod szokni, mint hinnéd (persze lehet hogy tévedek). Még nem volt ilyen szituáció az életedben, nem ismered a képességeidet és hogy milyen gyorsan szokod meg, de előbb utóbb túl kell esni ezen. Hétvégente meg úgyis láthatod a szüleidet:)
2021. máj. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én is most érettségiztem, és átérzem a helyzeted. Ha szeretnél, írhatsz privátot. Nagyon szívesen meghallgatlak! :)
2021. máj. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Most már biztos látod, de azért elmondom én is: nem vagy egyedül. Mindenkinek megvannak a maga harcai, van aki ebben jobb, van, aki másban. De még aki semmiben sem ügyesebb azoknál, akik körülveszik, az is jól jár, mert bőven van kitől tanulnia. :)

Természetes dolog, hogy félsz az önállósodástól, és nem értél meg rá egyik napról a másikra, majd belejössz, ne félj.

Én is 19 évesen költötem el otthonról, ráadásul a barátommal költöztünk össze, tehát még csak nem is "muszájból", mégis olyan furcsa volt, és annyira kis gyengének és elveszettnek éreztem magam, hogy az első két hétben szinte minden nap sírtam egy kicsit. Aztán szép lassan kialakult az új életem és felnőttem a feladathoz, ahogy előbb-utóbb mindenki.

2021. máj. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!