Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy pszichológussal beszéle...

Ha egy pszichológussal beszélek és rám jön a szorongás, pánik támadás, azt, hogy kezeli a pszichológus? Nyugtat közben vagy megvárja amíg hátha vége?

Figyelt kérdés

2021. máj. 19. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Én amit egy sorozatban láttam,ott nyugtatta,nem is nyaggatta. Szerintem a való életben is így lehet,azért csak nem nézi végig,vagyis én nem tudnám,ha pszichológus lennék,mert átérezném,és szerintem a pszichológusnak ez is a dolga,hiszen nem mindenki tudja nyugodtan elmondani a problémáját.
2021. máj. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát, igen, ebben reménykedem, köszönöm. Igaz nekem online lesz, a rosszulléteim miatt, de nem szeretném elfedni, kikapcsolni a gépet, ha rám tör (és rám fog törni) a pánik roham. Hiszen ez a problémám... persze azt sem szeretném, ha a pszichológus kényelmetlenül érezné magát a látványtól vagy ha nem tudok beszélni. Neki viszont, csak ez a dolga, nem? Az én rohamaim, nagyon-nagyon erőteljesek szoktak lenni, ezért félek egy kicsit, de egyben várom is, hátha egy apró áttörést sikerülne közben csinálni.
2021. máj. 20. 12:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincsenek ilyen tuneteim, de amik elojottek a pszichologusnal es ahogyan kezelte ezeket:

1) neki mondtam el eloszor valamit, borzaszto nehez volt. Amikor megakadtam, megvarta, hogy osszeszedjem magam, mig tovabb tudom mondani. Csak csendben, nyugalmat arasztva ult (ezt hogyan csinaljak? :) )

2) amikor a siras szelen voltam, akkor is csak csendben megjegyezte, hogy ott a zsepi, ha kell. De nem az erdekelte, hogy sirok-e, hanem az, hogy mi es miert erintett meg. Altalaban nem megy tovabb annal, amit el tudok viselni.

3) a relaxacios gyakorlatok soran tobbszor elofordult, hogy ugy ereztem, ezt nem tudom vegigcsinalni. Mindig erot vettem magamon, de utana kerdeztem tole, hogy mi a jobb: ha eroltetem, vagy szolok, hogy alljunk meg. Azt valaszolta, hogy nyugodtan szoljak, es akkor megbeszeljuk, hogy mi tortent.

Tudom, hogy ezek egy panikhoz kepest semmisegek, de talan jol erzekelteti, hogy nem ijednek meg. Az pedig szuper, hogy fel mered vallalni elotte, azt jelenti, hogy megvan a kello bizalmad iranyaba.

Mielobbi jobbulast kivanok!

2021. máj. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató történetedet.
2021. máj. 21. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!