Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az milyen mentális betegség...

Az milyen mentális betegség jele lehet,ha (nem tudatosan) stresszelem magam különböző negatív képzeletekkel?

Figyelt kérdés

Igazából jó ideje meg van ez,tavaly egyszer nagyon mély pontra vitt,már sírtam is olyanokat képzeltem el,és egyre többször fordultak meg a fejemben egy nap (pl ezek külső szemmel-öngyilkosság,véres dolgok stb),és akkor nem is maga a gondolatok voltak kikészítőek,hanem hogy nem tudtam őket irányítani,mert pl zuhanyzásnál is rám jöttek már,vagy kajálásnál,(szóval az én-idők pocsékba mentek) volt,hogy légszomj meg hányinger jött rám annyira intenzív volt,és azért féltem is,hogy valakivel vagy magammal teszek valamit egy stresszes helyzetben,pedig sosem tennék.


Most is igazából az ez előtti állapotom van,amikor szintén gondoltam rosszat is,jót is,és így ez nem probléma,csak nyilván felstresszelem magam közben,amit nem veszek észre (általában zene és kedv határozza meg h mi jön épp). Nem tudom vannak-e itt hozzáértők,akik jártasak pszichológiában vagy aki szintén volt így és diagnosztizálták valamivel,hogy akkor elmondaná e hogy mivel,csak hogy legalább tudjam ez így micsoda😬 (Pszichológushoz nem mertem menni,persze tavaly közel voltam,de aztán nem tudtam, attól félek,hogy megijed,vagy továbbküld valahova,meg itthoniakat sem akarnám ezzel megijeszteni)


2021. máj. 20. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Kényszergondolatoknak hívják, nem törtènik semmi ha elmész pszichológushoz megpe feltárni az okot, otthon meg ezt nem kell megtudnia senkinek ha nem szeretnéd.
2021. máj. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!😊
2021. máj. 20. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!