Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám, saját magam...

Hogyan tudnám, saját magam orvosi segítség nélkül a karomon lévő vágást lekezelni ? SüRGŐS AKI TUD MINÉL HAMArABB ÍRJON

Figyelt kérdés

A lényeg már 4 hónapja nem okoztam magamnak vágásokat, egészen tegnap estéig. Sajnos egy veszekedés után teljesen kiborultam és teljesen gondolkodás nélkül hirtelen cselekedtem. Mikor már rá eszméltem hogy mit tettem késő volt...Rohadtul nem akartam ezt óriási hülyeséget csináltam most és túl léptem egy olyan határt ebben amit soha nem akartam elkövetni. Lent küldök egy képet majd hogy aki jobban tudja az hátha segítene nekem abban hogy mennyire is komoly ez... Előre szólok trigger warning. Már nem vérzik egyáltalán most le kötöztem de tudom hogy muszáj lesz lekezelnem ma .

Fürdés után. Tehát ha fürdök semmikép se szabad hogy viz érje igaz? És a vágást ugye folyékony fertőtlenítővel lehet lekezelni először, utána mit tegyek rá? Sebkenőcsöt? vagy egyszerűen csak fertőtlenítsem le tisztítsam ki a vágást és jól fáslizzam be? Összevarratni NEM szeretném és nem is tudnám. Orvos pedig semmi kép se fogok menni csak ha nagyon muszájnak mondjátok. Kérlek szépen hanyagoljuk azt hogy mekkora idióta vagyok. CSak segítsetek kérlek.


ha lehet csak is olyanok nézzék meg a képet, akiknek van gyomra hozzá és TÉNYLEG segíteni akarnak! [link]


Egy Lány..



2021. máj. 22. 14:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem. MUSZÁJ orvoshoz menned. Kapd össze magadat és indulj.
2021. máj. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
esetleg van itthon betadin kenőcs is az is jó lesz rá?
2021. máj. 22. 14:50
 3/35 A kérdező kommentje:
ez csak egy hiba volt, 4 hónapig semmit nem tettem, ma újra kezdek mindent tisztalappal, szégyellem magam amit tettem , nem akarom hogy más lássa mert tudom mit fognak gondolni
2021. máj. 22. 14:52
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Bakker, ez úgy el fog fertőződni, hogy vérmérgezést is kaphatsz!

Irány a sebészet!! De futtában!

2021. máj. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

3: előtte kellett volna arra gondolnod, hogy mások mit fognak gondolni!


Tényleg ne viccelj ezzel, mert nem is akarom leírni, milyen csúnya dolgok lehetnek belőle.


----egy ápolónő....

2021. máj. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Kislány, erre nem elég a Betadine, az izomba is belevágtál, ha jól látom. Az szuper, ha tiszta lappal kezdesz mától - még jobb lenne terápiás segítséget kérni, sőt -, de ezzel menj most orvoshoz.
2021. máj. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
95%

Ezzel tényleg muszáj most orvoshoz menni, ebben az állapotban nem lehet házilag megfelelően ellátni.


Remélem, nem lesz rá többet szükség, de azért jobb lenne, ha lenne otthon sebösszehúzó ragtapasz (pl ilyen: [link] ). Ha elesel és kireped a fejed, arra is jó. Annyira nem tűnik mélynek, tehát ha más alkalommal azonnal lefertőtleníted betadinnal vagy más hasonlóval, utána összehúzod a sebszéleket a tapasszal és végül valahogy jól beragasztod gézlapokkal fedve az egész sebes részt és ragtapaszszalaggal rögzíted (pl. leukoplast, de van olyan is ami nem fáj mikor lehúzod), hogy semmilyen szennyeződés ne menjen bele, az elegendő lehet, akkor nem fertőződik így el.


De ne legyen rá soha többet szükség. Sajnálom, hogy ilyen rosszul érezted magad, és remélem, hogy sikerül tartósan megoldani a problémáidat.

2021. máj. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Még egyszer hangsúlyozom, a házi ellátás nem a mostani sebedre vonatkozik, ahhoz mindenképp orvos kell. Remélem, hogy normálisan fognak veled viselkedni, de ha nem, engedd el a füled mellett. Nem letolásra, hanem segítségre van szükséged most.
2021. máj. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod megúszni az orvost. Úgy el fog fertőzni, hogy a karodba is kerülhet! Ez nem játék. El is halhat a szövet. Most ne foglalkozz azzal hogy mit mondanak, első hogy megmentsék a karodat!
2021. máj. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, itt most nem "szeretnéd" vagy nemszeretnéd kérdése az összevarrás!


Muszáj elmenned az ügyeletre.

2021. máj. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!