Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám, saját magam...

Hogyan tudnám, saját magam orvosi segítség nélkül a karomon lévő vágást lekezelni ? SüRGŐS AKI TUD MINÉL HAMArABB ÍRJON

Figyelt kérdés

A lényeg már 4 hónapja nem okoztam magamnak vágásokat, egészen tegnap estéig. Sajnos egy veszekedés után teljesen kiborultam és teljesen gondolkodás nélkül hirtelen cselekedtem. Mikor már rá eszméltem hogy mit tettem késő volt...Rohadtul nem akartam ezt óriási hülyeséget csináltam most és túl léptem egy olyan határt ebben amit soha nem akartam elkövetni. Lent küldök egy képet majd hogy aki jobban tudja az hátha segítene nekem abban hogy mennyire is komoly ez... Előre szólok trigger warning. Már nem vérzik egyáltalán most le kötöztem de tudom hogy muszáj lesz lekezelnem ma .

Fürdés után. Tehát ha fürdök semmikép se szabad hogy viz érje igaz? És a vágást ugye folyékony fertőtlenítővel lehet lekezelni először, utána mit tegyek rá? Sebkenőcsöt? vagy egyszerűen csak fertőtlenítsem le tisztítsam ki a vágást és jól fáslizzam be? Összevarratni NEM szeretném és nem is tudnám. Orvos pedig semmi kép se fogok menni csak ha nagyon muszájnak mondjátok. Kérlek szépen hanyagoljuk azt hogy mekkora idióta vagyok. CSak segítsetek kérlek.


ha lehet csak is olyanok nézzék meg a képet, akiknek van gyomra hozzá és TÉNYLEG segíteni akarnak! [link]


Egy Lány..



2021. máj. 22. 14:44
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Nyomás azonnal orvoshoz! AZONNAL!
2021. máj. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, tényleg nem túloznak akik figyelmeztetnek!


Könnyen úgy jársz, hogy már nem lesz mit vagdosnod, mert amputálni kell a karodat, ha vérmérgezés lesz belőle....

2021. máj. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha esetleg az tart vissza az orvostól, hogy mit fogsz ott mondani: mondd el nekik nyugodtan, hogy rájöttél, hogy akik miatt ezt csináltad, azok nem érnek annyit, hogy maradandó bajod legyen.
2021. máj. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Az apróbbak még kezelhetőek lennének otthon, de az a mély keresztirányú nem biztos. Próbálkozhat vele, de ha nem sikerül, sokkal komolyabb következménye lesz. Én nem kockáztatnám meg. Ezt jobb, ha minél előbb látja orvos, és szakszerűen ellátja.

És ha ez hirtelen több hónap után előjött, akkor érdemes egy pszichológust is megkeresni, mielőtt nagyobb kárt teszel magadban.

Félre ne értsd, nem cseszegetni akarlak.

De segítségre van szükséged. Ha azt felismered, utána már nyert ügyed van.

És most irány a doki, hidd el, jót akarunk, ne kockáztass!

2021. máj. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem is inkább menj orvoshoz, mert ha ez nem lesz összevarrva, nagyon csúnya heg marad ott. Nekem is van egy ilyen a lábamon, ami nem lett összevarrva és ilyen 'másodlagos sebgyógyulással' gyógyult be. Karon még csúnyább lesz és egy életre szól, ezen a sebösszehúzó tapasz sem segít. Remélem kimostad a sebet és lefertőtlenítetted rendesen.


Nem kell szégyellni az orvosnál mit csináltál, nem Te vagy az egyetlen ilyen esettel, hidd el. De ha belegondolsz, egyszer szégyenkezel az orvosnál vagy a hátralévő életedben szégyelled a nagy heget majd?

2021. máj. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én vágtam ennél mélyebbre, meg is ijedtem, mert rohadt csúnya volt, orvosis ismerősöm akkor azt mondta, hogy menjek a sürgősségire, de végül nem mentem, viszont ez nem jelenti azt, hogy jól tettem, és nem csak mázlim volt, mert sokszor vágtam kevésbé mélyre, de azokat meg összevarrták és tetanusz oltást is kaptam.

Szóval én sem kockáztatnék, menj be, nem biztos, hogy összevarrják, de egy összehúzó jól jönne rá, hogy gyorsabban és szebben gyógyuljon, meg persze elsősorban, hogy ne fertőződjön el.

2021. máj. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
12%

Voltal orvosnál?

Miért csináltad? Nem kapsz elég figyelmet?

2021. máj. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

"Miért csináltad? Nem kapsz elég figyelmet?"


Írta, hogy veszekedés után. A pontos miértet talán ő maga sem érti. De hiába tűnik ez racionálisan furcsának, valahol mégis bele van kódolva az emberi pszichébe, hiszen nem egy ritka dolog. Talán az lehet mögötte, hogy a lelki fájdalmat remélik sokan a fizikai fájdalom révén enyhíteni.

2021. máj. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
17%

18: de mióta "divat" ez...? Én már jócskán 50 múltam, és egyszerűen nem ismertem, nem ismerek olyan embert, aki vagdossa magát. Kérdeztem a (már felnőtt) lányaimat - ők se ismernek senkit.


Valami netes őrület miatt terjedt ez el, vagy miért? Mintha az utóbbi időben gombamód szaporodna... (persze lehet, hogy csak itt a GYK-n ...)

2021. máj. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
92%

#19, szerintem nem lett divat, inkább csak több szó esik róla, meg általában arról, hogy vannak emberek, akik ilyen problémával küzdenek. Ugyanúgy, ahogy autistából, hiperaktívból, diszlexiásból se lett több, csak most már nem azt mondjuk rájuk, hogy "buta", meg "szégyellni való", hanem a megfelelő terület fejlesztésével segítünk nekik. Kerekes székes embereket is sokkal gyakrabban látok, de nem azért, mert többen bénulnak le, hanem most már van esélyük kijutni a házból meg fölszállni a buszra.


Persze azzal, hogy mindkét szülő dolgozik, kevesebbet vannak a gyerekekkel, gyakran a nagyszülőktől is távol laknak, plusz a szülők is frusztráltabbak, valószínűleg kevesebb figyelmet is kapnak a gyerekek átlagosan, így akinek hajlama van valamilyen lelki problémára, az jobban kijön és kevésbé veszik észre időben.

2021. máj. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!