Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Molnár Krisztiánnak milyen...

Molnár Krisztiánnak milyen mentális baja van? Vagy mi lehet a baja? Az ilyen sérült embereknek miért nem tudnak munkát biztosítani? Mit tudna csinálni?

Figyelt kérdés
Tök magányos, kb. a videoi csak arról szólnak, hogy unatkozik és a társaság hiányzik neki. Dolgozna de nem veszik fel sehová. Az ilyen emberekkel mi van?

#munka #M. Kiki
2021. máj. 24. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Mert ehhez el kéne hagyni a házat és nem bebaszva lenni egész nap.
2021. máj. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem iszik már régóta és ha elhagyja a házat akkor hova menne? Híd alá?
2021. máj. 24. 13:57
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Ahhoz, hogy normális életet éljen le kellene fogyjon. Addig, amíg ilyen szinten el van hízva nem alkalmas szinte egy állásra se, főként, hogy gondolom végzettsége sem túl felsőfokú. Fizikai munkára alkalmatlan, gyári munkári is, a vendéglátóiparba is. Számítógépen tudna esetleg valamit dolgozni, de ahhoz kéne értsen is hozzá.
2021. máj. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, csak hogy ő mentálisan sérült! Egy mentálisan trotty embernek hol adnak munkát? Ha fizikailag rendben volna is max. udvarosnak lenne jó, gyárba megint csak nem, sem vendéglátás se semmi, de az ilyen emberek ha nincs aki eltartsa őket azok hajléktalanokká vállnak?
2021. máj. 24. 14:08
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Gondolom kaphat valamilyen segélyt, de nem vagyok otthon a témában, úgyhogy nem tudom biztosan.


Annyira nem hülye, hogy képtelen legyen egy gyári munkára, szerintem. Vagy kőművesnek, vagy közmunkásnak, takarítónak, kidobónak stb. Ha leadná a felesleget, szerintem kapna állást, nem fizetne jól, de meg tudna élni belőle.

2021. máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

“Annyira nem hülye, hogy képtelen legyen egy gyári munkára, szerintem. Vagy kőművesnek, vagy közmunkásnak, takarítónak, kidobónak stb.”


Lol, azért a kőműves azért egy kicsit kakukktojás a felsorolásban.

Az igaz, hogy a legtöbb kőműves alkoholista, de ez azért van mert olyan melós családokból származnak, ahol a szülők is azok voltak.

De különben az egy szakmunka, amit 3 évig kell mostmár tanulni, hogy elhelyezkedhess benne, aztán ha meg van a szakma, utána is egy életen át tanulod...

Nagyon bonyolult egy szakma és sok különböző szintje van.

Aki éppenhogy alkalmas gyári munkára vagy takarítónak, vagy akár csak közmunkásnak, az simán lehet hogy nem lesz alkalmas kőművesnek... Ahogy mondjuk könyvelőnek sem.


A kérdésre válaszolva, azért is volt (?) alkoholista valószínűleg Krisztián mert kilátástalan az élete.

Elhízott, ami azon túl hogy biztos genetikai hajlamosság miatt is van, vagy esetleg valamilyen betegség miatt, még az Ő hibája is...

Ezt biztos tudja Ő is, de ettől függetlenül nem tudja visszafordítani az időt.


Lefogyni innen pedig nagyon nagyon nehéz...


Önbizalma nem hiszem, hogy van hozzá.


Szerintem kap rokkantsági ellátást, havi 49 ezer forintot kb.


Én abszolút kapitalista vagyok, és jobboldali a gazdaságpolitikám, de azt gondolom hogy egy olyan szintű szociális hálóra azért szükség lenne, hogy pl. ne hagyjuk az út szélén a magatehetetlen embereket...

Mert Ők is emberek.


Szerintem igenis kéne neki önkormányzati lakás vagy bérleti jog legalább és legalább egy akkora rokkantsági ellátás amiből hónapról hónapra életben tudnak maradni.

Jelenleg ennek a fele sincs meg...


Egyébként Krisztián tudna menni védett helyre dolgozni, mondjuk bélyegeket ragasztani borítékokra, vagy ilyesmi.


Ilyenért lehet kapni ilyen havi 50 ezer körül, a rokkantaknak.


Viszont sokakkal megcsinálják, hogy habár kötelező lenne alkalmazni, ha durvább mentális betegségben szenved az illető, valamit kitalálnak hogy megússzák.


Én ismerek olyat, aki védett helyre sem tud menni...


Krisztiánnak azért vannak épeszű rokonai akik ilyen esetben feljelentést tehetnek, ráadásul valamekkora nyilvánossággal is rendelkeznek a YouTube révén.

2021. máj. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem úgy értettem, hogy a kőműves szakmára mindenki alkalmas.

Nyilván vannak sokan, akik tényleg értenek is hozzá, de azok is vannak sokan, akik egyáltalán nem.

Ez a rakjuk a téglát, ha megáll, akkor fal, ha eldől, akkor járda. :D Sok ilyet ismerek, de így is van melójuk mindig.

2021. máj. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Le kellene szazalékoltatni, bár lehet, hogy le van. Mentális és fizikai állapota egyaránt indokolná. Az egyértelmű, hogy alkoholista, ezen kívül szerintem az IQ-ja nagyon alacsony, ez is okozza a problémáit. Másrészt szocializáció kérdése is: a rendellenes viselkedése révén ő egy ismert ember lett, így nemhogy nem tűnik fel neki, hogy változnia kellene, inkább csak egyre jobban megerősödik benne, hogy ez a jó út.
2021. máj. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem alkoholista, hónapok óta nem ivott és az hogy valaki mint ő régebben alkalmanként berúgott nem egyenlő az alkoholizmussal! Az alkoholista napi szinten fogyaszt töményt, lásd a másik csoda szép példát a neten Herby-t. Krisztián nem iszik már rég óta. És az ő állítása szerint nincs leszázalékolva sem, és úgy kellett most is a segélyt kérniük ami 25 ezer ft. Nem a zsebében lévő vagyon érdekel, csak nem tudom mi lesz vele és a hozzá hasonlókkal így. Sérült ember és nincs leszázalékolva? Léteik? Kisegítőbe járt, oda gyógypedagógiai esetek járnak, szellemi sérültek miért nincs leszázalékolva rendesen, ha nem volna elhízott sem volna képes önmagát ellátni. És ez nem a lustaságának az eredménye, hanem mert fogyatékos, a gondolkozása sem egészséges. :O Alkoholistákra rátérve, őket nem százalékolják már régóta le, hiába számít betegségnek, szocializmusban kaptak támogatást, de rájöttek kár őket pénzelni, mert csak elisszák. Herby a sok baja ellenére fen tudja magát tartani, mert agyban nem sérült.
2021. máj. 24. 18:43
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Bedolgozós munkát biztos tudna csinálni.
2021. máj. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!