Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Indokoltak az aggodalmaim?

Indokoltak az aggodalmaim?

Figyelt kérdés

Most először mentem el pszichológushoz és a 4. alkalmon vagyunk túl, most ő megállapította hogy szorongáson kívül más problémám nics. Én teljesen bízom benne és a szakértelmében mégis felmerült bennem hogy talán egy kicsit alábecsüli.

Szóval lényegében annyi volt hogy a depresszió tesztemre a normál 12 helyett 31 pont jött ki és erre csupan annyit mondott hogy a korom miatt van. Ez nem is zavar, el is hiszem de az picit furcsa volt hogy sem arra hogy hánytattam magam, sem arra hogy időnként megvágtam magam nem reagált semmit. Illetve az öngyilkossági gondolataimat is "elviccelte":/

Persze lehet csak én magyarázok bele mindent mert amúgy kifejezetten kedves, hamar megtaláltuk a közös hangot szóval nem feltétlenül szeretnék váltani.



2021. máj. 25. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos ha megkérdőjelezed a döntését akkor eleve nem bízol benne. Amúgy pedig amit írtál magadról nem egy pszichológusra, hanem pszichiáterre tartozik inkább. De igaz ami igaz, komolyan kellett volna vegye. Szerintem nem jó szakember ha ezt nem tette.
2021. máj. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Keress mást!
2021. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az írásod alapján nem bízol a pszichológusban és megkérdőjelezed a szaktudását - valószínűleg nem alaptalanul -. Kölcsönös bizalom nélkül értelmetlen a terápia, ezért ilyen esetben szakembert kell váltani. (Azt én is csak mellékesen jegyzem meg, hogy egy szakembernek még véletlenül sem szabad elviccelnie az öngyilkossági gondolatokat...)

Nem tudom, hogy a pszichológusodnak milyen képzettsége van, de mentális zavart csak klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta diagnosztizálhat és kezelhet.

2021. máj. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

Sajnos, egy igazi szakember ritka mint a fehér holló! Remélhetőleg megtalálod. Van még egy segítséged akiben megbízhatsz, a Teremtő.

Tudod neked a felvetett témában a Fiatalok kérdései könyvet e-mailban elküldeni. 150 témában ad hasznos tanácsokat!

2021. máj. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem bízzál benne,és csináld végig a kezelést(ha van).

És ha esetleg a szorongásod javul,akkor jobban kitisztul számodra is hogy van más problémád is és tévedett a pszichológus,vagy neki volt igaza,és jól diagnosztizált.

A pszichológus is ember,egyrészt hibázhat,gondolhat ő is rosszul dolgokat.Másrészt neki is lehetnek rosszabb napjai.Lehet ha másnap mész hozzá,akkor pl. nem vicceli el az öngyilkossági gondolatodat.Ha egyszer elindultál egy úton menj végig rajta.Ha vannak is néha akadályok ne torpanj meg,csináld végig.Lehet az 5. alkalom egészen új képet eredményez majd számodra.

2021. máj. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3# vagyok. Egy fontos dolgot kihagytam.

A terápia egyik alapja a folyamatos kommunikáció! Ha nem tetszik vagy zavar valami, akkor azt mond ki. A szakember nem gondolatolvasó, csak arra tud reagálni, amit el is mondasz. Így még van esély arra, hogy helyre is hozható ez a bizalmi probléma.

2021. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát:) alapból bízom a tudásában és benne is, inkább úgy fogalmaznék hogy félek nem fejezem ki rendesen magam és ezért vagy a korombol kifolyolag becsuli ala a problemaimat...
2021. máj. 25. 19:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmilyen korban nem normalis a hanytatas, vagdosas. Szerintem
2021. máj. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A problémádból adódóan nem is meglepő hogy nem tudod úgy kifejezni magad ahogy szeretnéd.Ha nem szoronganál akkor menne,viszont akkor meg nem lenne szükséged szakemberre :)

Egy pszichológus ezt is látja,hogy gátlásaid vannak.

De ha úgy érzed hogy nem tudod úgy kifejezni magad,hogy megértsen,és meglássa a problémáid,akkor próbáld meg otthon előtte gyakorolni,hogy fogod elmondani,ha visszakérdez mit válaszolsz.Gyakorold hogy értesd meg magad vele.Mármint gondolkodj el azon mit szeretnél elmondani,és azon is hogy az egy másik embernek hogy fog hangzani.Eljut-e hozzá a mondandód lényege vagy sem.Ha nem,akkor próbáld meg átfogalmazni,hogy egyértelmű legyen.

2021. máj. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!