Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Derealizáció alakulhatott ki...

Derealizáció alakulhatott ki ettől?

Figyelt kérdés
Óriási hipochonder voltam (igazából vagyok is) és nagyon erősen szorongtam. Ezért anyuval vettünk valami gyógynövényes nyugtató vitamin félét, sajnos ötletem sincs mi volt a pontos neve és márkája. Talán 2-3szor vettem be összesen belőle és emlékszem, már akkor mondtam anyunak hogy ilyen furcsa, bamba érzésem lett tőle (ugye ekkor még nem tudtam pontosan hogy mi ez, ez volt az az áromszerű érzés, derealizáció) És hát sajnos azóta folyamatosan tart, ez már több mint 1 éve volt. Egésznap van (0-24) este talán gyengébben. Igazából már nem is foglalkozom vele, csak úgy van. Zavarni zavar, de jó lenne ha elmúlna. Lehetséges hogy ez a gyógynövényes cucc miatt alakulhatott ki? Ha jól emlékszem, azelőtt nem nagyon jelentkezett derealizáció. És mivel tudnám gyengíteni? Pszichiáterhez amúgy járok havonta 1x kb, hipochondria miatt, de ő erre sajnos nem igazán mondd semmit.

2021. máj. 27. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Inkább az erős szorongástól van, csak hozzákapcsoltad a gyógynövényes cucchoz, mert akkor véletlenül jobban érezted, vagy jobban odafigyeltél rá.

Ha elmúlik a szorongás, akkor a derealizáció is nyom nélkül eltűnik.

2021. máj. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát lassan 3 éve szorongom rendszeresen, de most elkezdtem járni pszichiáterhez remélem javul a szorongás.
2021. máj. 27. 18:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyógynövényes nyugtató = macskagyökér, komló, citromfű stb. keveréke. 100%-osan kizárható, hogy fiziológiásan bármilyen komoly hatása legyen, még rövid távon se sok van neki, nemhogy 1 év távolából. Beképzelni hipochonderként persze bármit beképzelhetsz, hozzá társíthatsz bármilyen tünetet a fejedben. De ez csak a fejedben van, ezek a szerek tök ártalmatlanok.
2021. máj. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is a szorongás váltja ki, nem a tabletta. Az a véleményem, hogy ezzel terápiára kellene járni legalább havonta 2-3x.

Az lenne a legjobb szerintem, ha pszichoterapeuta vizsgával rendelkező szakemberhez mennél beszélgetéses terápiára. Lehet hogy a pszichiáterednek is van ilyen vizsgája, nem tudom, de sok pszichiáter van, aki csak gyógyszerezéssel foglalkozik és minimálisan beszélget a betegeivel.

Ha a terapeuta és te is sok energiát tudtok fektetni a dologba, akkor egy idő után tudni fogod kezelni a szorongásaidat olyan szinten, hogy ne zavarjon az életedben, és ne legyen szükséged terápiára sem. A derealizáció ekkorra biztosan el fog tűnni, ha nem korábban.

2021. máj. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!