Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az önutálat orvoslása?

Az önutálat orvoslása?

Figyelt kérdés
Önutálatban szenvedek, amely nagyon mélyen gyökerezik a lelkemben. Mostmár eljutottam odáig, hogy nem szapulom magam állandóan és észre veszem, ha megvetően gondolok magamra. Ha épp van elég lelki erőm hozzá, akkor azt mondogatom magamnak, hogy semmi baj, ez hülyeség, nem történt semmi tragédia, ezt csak az önutálat miatt gondolom... stb. De ettől még nem fogadom el ezeket a mondatokat, csak simán elmondom magamban. Van itt olyan aki leküzdötte az önutálatát? Hogyan történt? Van olyan önsegítő könyv ami segíthet? Tudnátok javasolni valamit, akár technikát vagy bármit? Nem tudom, hogy tudnám megoldani a problémát, de nagyban megkönnyítené és élvezhetőbbé tenné az életem, ha ez sikerülne. Előre is köszönöm a kommenteket.

2021. máj. 29. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológushoz menj el szerintem, nincs vesztenivalód. 🙂

Jobbulást kívánok! 🤗

2021. máj. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Korábban jártam, elég sokáig, de nem segített. Szóval kicsit kiábrándultam a pszichológusokból. Nem tudom létezik e olyan szakember aki ténylegesen tud segíteni... A közeljövőben nem megyek újra pszichilógushoz. Esetleg tudnátok olyan tanácsot adni, amivel egyedül is tudok foglalkozni?
2021. máj. 29. 23:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj azokra akik szeretnek. Nem véletlenül szeretnek. Ha ők el tudnak fogadni és szeretni tudnak, akkor szerethető vagy. Ha nekik megy, akkor neked is menni fog.
2021. máj. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, igazán csak egy pszichológus segíthetne. Ne egy szakember alapján minősítsd a többit... Te épp egy rosszat fogtál ki, ez nem jelenti azt, hogy a többi is ilyen és ne tudnának neked segíteni.
2021. máj. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon ajánlom Farkas Líviát - [link]
2021. jún. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha tudsz angolul, érdemes megnézni a Psych2go csatornát Yotube-on; nagyon sok hasznos videójuk van, többek között az önutálatról is.
2021. jún. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!