Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyukaként kérdezem, van egy...

Anyukaként kérdezem, van egy nemsokára 14 éves lányom, lehetséges, hogy depressziós?

Figyelt kérdés
Sosincs jó kedve, minden percben a sírás kerülgeti, soha semmire semmilyen reakciója nincsen, semmi meglepődés. Rengeteg kis dolog miatt felidegesedik, a jegyei romlottak, nem tud koncentrálni. Úgy beszél mindenkivel, mintha ellensége lenne. Nagyon keveset eszik, alig van étvágya, de néha vagy öt tábla csokit meg tudna enni, hogy abba fojtsa rosszkedvűségét. Nem hinném, hogy ez ,,Csak a tini korszaka" miatt...

2021. máj. 30. 23:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mióta ilyen?
2021. máj. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg egy-két ember le fogja írni, hogy elkezdődött a "kamaszkor", de ezt szerintem nem lehet arra fogni. Az érzelmi evés is arra utal, hogy valami nincs rendben.

Lehetséges, hogy depressziós, ezért én mindenképp javaslom egy gyermek klinikai szakpszichológus felkeresését. Jobb egy "felesleges kör", minthogy kezeletlenül maradjon egy tinédzserkori depresszió.

Próbáltál már beszélni vele? Meg tudja indokolni a viselkedését?

2021. máj. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy az, forduljatok mihamarabb egy szakemberhez.
2021. máj. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy valami iskolai gondja van. Engem sokat piszkált egy osztálytársam és nagyon stresszes időszakon mentem keresztül.
2021. máj. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon ritkán beszél róla, hiába kérdezem. Egy hónapja tart lassan. Még nem vittem el, reméltem, hogy enyhülni fog, de rosszabbodik. Az akadály az, hogy nincs az az Isten, hogy ő elmenjen a ,,dili dokihoz". Elfelejtettem hozzátenni, hogy emberek között eléggé szorong. Kérdeztem tőle már, mi bántja ennyire, a mindenki által szeretett válasz érkezett: SEMMI.
2021. máj. 31. 00:16
 6/15 A kérdező kommentje:
Bár ha válaszolna is, ezt nem lehet szavakkal elmondani, vagy ha el is lehet, nem fogja a másik ember érteni.
2021. máj. 31. 00:18
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem sem normális, nem történt haláleset vagy családi probléma, vagy nem bántják az iskolába? Valamit nem mer/akar elmondani, amúgy milyen a kapcsolatotok? Tudtok mélyebb dolgokról beszélni? megbízik benned?
2021. máj. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Magán gyermek klinikai szakpszichológus beleférne neked? Ha a lány nem akar elmenni, akkor felkereshetnéd egyedül a szakembert egy-két konzultáció céljából. Ő el tudja mondani, hogy merre tovább, mire kell figyelned, és tanácsot adhatna a lányoddal kapcsolatban.
2021. máj. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Senior Séf ***** válasza:
20%
Ha jót akarsz a gyerekednek, állítsd le a csokiról, és vedd ki az étrendjéből a gluténtartalmú kajákat is.
2021. máj. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
És egyen vagy igyon magnéziumot.
2021. máj. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!