Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért zavarhat, ha foglalkozna...

Miért zavarhat, ha foglalkoznak, törődnek velem?

Figyelt kérdés
Nem szeretem, ha érdeklődnek afelől, hogy hogy vagyok, hogy mi hogy sikerült. Nem szeretem, ha dícsérnek, nem szeretem, ha sajnálnak. Gondolom legtöbbször udvariasságból kérdezik csak, de így is zavaró.

2021. jún. 1. 13:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Ugyanígy vagyok ezzel. Nem biztos hogy hasznos a válaszom. De én is kíváncsi vagyok, hogy miért lehet...
2021. jún. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Lehet h annyira faj kapcsolodni magatokhoz, hogy konnyebb elharitani masok erre iranyulo torekveseit azzal, hogy zavar. Ez ilyen elkerulesi mod.
2021. jún. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem kaptatok kiskorotokban szeretetet, csak valami megjátszást idegenek előtt, és már el sem hiszitek, hogy tényleg van, akit érdekeltek.
2021. jún. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1 szia sorstársam 👋


#2 mit jelent, hogy önmagamhoz kapcsolódni? Az érzéseim elől nem menekülök, de mások ne foglalkozzanak vele.


#3 az lehet, hogy nem kaptam. Azt elhiszem, hogy van, akit tényleg érdeklek, csak nem örülök neki.

2021. jún. 1. 14:46
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy te sem foglalkozol, törődsz másokkal?
2021. jún. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Szkizoid lennél? Érzelemmentesek jórészt ők. Bár most majd kapom az oltást, ha van itt pszichiáter, hogy merek diagnosztizálni...
2021. jún. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyerekkori mű-törődésnek, mű-gondoskodásnak, ami látványosan csak mások, vendégek, rokonok, kollégák stb. előtt történt, annyira beléd égett a természetellenessége, hogy ami hasonlít hozzá, az is rossz érzést, elutasítást kelt benned. Akkor is, automatikusan, ha igazi, ha valódi. Mivel kiskorodban a téged körülvevő hamisság miatt nem tanítottak meg szeretni, elfogadni sem tudsz, illetve nem is hiszel a hozzád való viszonyulás őszinteségében, nem bírod átérezni, hogy szívből is jöhet. Mivel korábbról nincs róla tapasztalatod.
2021. jún. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én törődök, azzal nincs gondom.


Mi lehetne a megoldás?

2021. jún. 1. 15:17
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
El kéne menni pszichoterapeuta végzettségű szakemberhez, csak az drága, de ők azok, akik tanultak technikákat az ilyen gondokból való kilábalásra.
2021. jún. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#7 a te válaszod nem láttam.


Én elhiszem, hogy szívből jön, de az még majdnem rosszabb is. De részben igazad lehet, akkor valami ilyesmi az oka.


#9 nagyon sokba kerülne, ha ingyenes lenne elmennék, de nincs rá pénz. Magamtól megpróbálok kezdeni vele valamit. Ha nem sikerül, akkor ilyen maradok.

2021. jún. 1. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!