Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő után fogok tudni...

Mennyi idő után fogok tudni újra szeretni, azaz szerelem érzést mikor fogok tudni újra érezni?

Figyelt kérdés
9 hónapja halt meg a szerelmem. 2.5 évet voltunk együtt, de nem éltünk együtt. Lelkitársak is voltunk. Nekem ő volt a társam, én pedig az övé. Amióta nincs velem, azaz amióta meghalt, próbáltam valamilyen mértékig nyitott lenni egy kapcsolatra, de érzelmileg nem ment, nem megy. Nem az elvesztett társam szeretném pótolni, mert ő ő volt, pótolhatatlan. Csak szerettem volna, szeretnék újra szerelmes lenni, és lényegében benne vagyok egy kapcsolatban, de nem tudok kötődni. Ha ki kéne mondanom a szeretlek szót, ki tudnám, de nem érezném. Ha nekem mondaná akivel vagyok jelenleg, és mondja is, akkor sem érzek semmit sem. Nem érint meg érzelmileg, nincs bennem vágy, nincs bennem semmilyen szerelmesebb érzés. Egyszerűen nem érdekel hogy hogyan alakul ez a kapcsolat, nem tudok érzelmi energiát beletenni. Teszek a kapcsolatért, de hiányoznak az érzések belőlem. Tudom hogy 9 hónap nem nagy idő és még idő kell, de megrettentem attól, hogy lehet hogy én már mást soha többet nem fogok tudni szeretni, nem fogok tudni szerelmes lenni?
2021. jún. 3. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
9 hónap semmi. Nem kell erőltetni, majd jön magátol
2021. jún. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akivel most vagyok, vele jól alakulnak a dolgok, de én semmit nem érzek. Csak azt, hogy megtaláltam a társam, de elvesztettem. Többet gondolok rá, mint arra akivel vagyok.
2021. jún. 3. 22:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Minek erőlteted? Ez nem fer a pasival szemben sem. Legyél korrekt
2021. jún. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél türelmetlen önmagaddal! Nagyon szorosan kötődtetek egymáshoz, ahogy fogalmaztál "lelkitársak" voltatok és ő "pótolhatatlan". Csak 9 hónap telt el, teljesen normális, hogy még nem állsz készen egy kapcsolatra. Nem kell megijedned, leszel újra szerelmes, de még időre van szükséged, hogy feldolgozd a téged ért veszteséget. A szerelmet nem lehet erőltetni. Jönni fog magától, ha te is készen állsz rá. Ne akarj minden áron párkapcsolatokat kialakítani, most először magaddal foglalkozz.
2021. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3 év után tudok először érezni. Nem meghalt, csak nem teljesülhetett be. Őszintén szólva azt hittem, soha többé nem leszek szerelmes. Nem is ugyanaz, nem is jöttem rá azonnal, hogy az vagyok, de egyre egyértelműbb. De nálam ezek nem szoktak beteljesülni, úgyhogy kezdődik élőkről a 3 év. Bár nem, ezen túl leszek hamarabb, mert egy percre se tudtam elhinni, hogy van esélyem.
2021. jún. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Korrekt vagyok vele! Tudja hogy mi történt, és mondtam neki hogy nem biztos hogy nekem ez menni fog. Elküldtem. Maradni akart hogy próbáljuk meg.
2021. jún. 3. 23:10
 7/11 A kérdező kommentje:
Hasonlítani sem hasonlítom hozzá. Ő egy teljesen új ember, de nekem nem megy. Tényleg félelmetes, mármint szeretnék újra szeretni, itt az alkalom is, de valami lezár bennem és érzelmileg hátra lépek.
2021. jún. 3. 23:17
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az exedhez kötődsz. Új kötődést csak új szerelem hozhat létre. De ahhoz még gyógyulnod kell, hogy újra szerelmes tudj lenni. Nyilván a megfelelő személlyel is találkozni kell ehhez, de könnyen lehet, hogy most még észre se vennéd.
2021. jún. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Érdemes lenne gyász terápia pár alkalommal. És ahogy a többiek is írták nem kell erőltetni .. csináld, amihez kedved van.
2021. jún. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Minek mindenáron egyből kapcsolat? Nem leszek szimpatikus, de szerintem kapcsolatfüggő vagy, hidd el nem élet és létfeltétel. Viszont ha mar így alakult, ezért nem dobnám ki, ha ilyen korrektül megbeszéltétek a dolgokat. Inkább belemenni nem kellett volna.

Mi történt amúgy vele? :(

2021. jún. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!