Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő után fogok tudni...

Mennyi idő után fogok tudni újra szeretni, azaz szerelem érzést mikor fogok tudni újra érezni?

Figyelt kérdés
9 hónapja halt meg a szerelmem. 2.5 évet voltunk együtt, de nem éltünk együtt. Lelkitársak is voltunk. Nekem ő volt a társam, én pedig az övé. Amióta nincs velem, azaz amióta meghalt, próbáltam valamilyen mértékig nyitott lenni egy kapcsolatra, de érzelmileg nem ment, nem megy. Nem az elvesztett társam szeretném pótolni, mert ő ő volt, pótolhatatlan. Csak szerettem volna, szeretnék újra szerelmes lenni, és lényegében benne vagyok egy kapcsolatban, de nem tudok kötődni. Ha ki kéne mondanom a szeretlek szót, ki tudnám, de nem érezném. Ha nekem mondaná akivel vagyok jelenleg, és mondja is, akkor sem érzek semmit sem. Nem érint meg érzelmileg, nincs bennem vágy, nincs bennem semmilyen szerelmesebb érzés. Egyszerűen nem érdekel hogy hogyan alakul ez a kapcsolat, nem tudok érzelmi energiát beletenni. Teszek a kapcsolatért, de hiányoznak az érzések belőlem. Tudom hogy 9 hónap nem nagy idő és még idő kell, de megrettentem attól, hogy lehet hogy én már mást soha többet nem fogok tudni szeretni, nem fogok tudni szerelmes lenni?
2021. jún. 3. 22:27
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Miert volnék kapcsolatfüggő? Olvastad hogy azt írtam akivel most vagyok neki mit mondtam? Ő akart maradni.

Akim meghalt, beteg volt.

2021. jún. 7. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!