Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogyha sokáig...

Miért van az, hogyha sokáig felvagyok, és már fáradt vagyok nagyon, akkor hangokat hallok? Pontosabban suttogást, de semnit se értek belőle. Ez nornális? 16

Figyelt kérdés
2021. jún. 4. 00:05
 1/6 A kérdező kommentje:
A sokáig alatt éjszaka 2 óràt értek, akkor alszok el
2021. jún. 4. 00:05
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg felalomban vagy, mar majdnem alszol, de meg tudsz is magadrol.

Nekem extrem kimerultsegnel es stressznel volt egyszer. Iskolaval kotelezo volt almat szuretelni, es este az agyban a femvodrok csorgeset es a traktorbugast hallottam.

2021. jún. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Ez nem sima "felalomban" vagy.


Ha ez rendszeresen fordul elo, meg ha nagyon faradt is vagy nem fog normalis ember hangokat hallani, irom megint, rendszeresen.


Attol felek, hogy ez a skizofrenia egy korai tunete. Sok beszamolo alapjan eloszor hangokat hallottak, nem mindig, majd utana jottek a vizualis hallucinaciok.


Ha nem is skizofrenia, de valamilyen pszichozissal jaro folyamat zajlik le nalad.


Erosen ajanlom egy pszichiater felkereseset.


A skizofrenia nem csak mentalisan megterhelo, de serul az agy is, ha sokaig kezeletlenul hagyjak.

2021. jún. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Huh nem is gondoltam volna...

Szerencsére csak egyszer fordult elő. Viszont egyik ismerősömnél volt olyan, hogy éjszaka hangokat hallott, és rátámadt a lakótársára, mert azt mondta neki a hang, hogy végezzen vele. Szerencsére nem lett belőle komolyabb dolog.

2021. jún. 4. 10:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo.


Ha csak egyszer volt akkor nincs semmi baj.


Viszont megkene tanulni a kerdest normalisan fel tenni, a valosagnak megfeleloen.


Olyan stilusban irtad mintha ez mindennapos problema lenne.


Nagyon nem mindegy.

2021. jún. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Velem szokott olyan lenni késő este amikor már nagyon fáradt vagyok, hogy befekszek az ágyba, de még telózgatok, és én is ugyanezt a random nem is annyira suttogás, inkább nagyon halk, távoli összefüggéstelen beszédet, szavakat értem, általában olyan emberekét, akiket aznap láttam, legyen az élőben vagy tv-ben, videóban. Elég szar amúgy, zavaró. Ez minek számít?

Meg van egy másik eset is, talán az veletek is megtörtént amikor pl egész nap vízben voltatok, és hullafáradtan befeküdtök az ágyba, már majdnem elaludtatok és akkor olyan érzésetek van, mintha lebegnétek a vízben. Ez a hipnagógikus hallucináció, ilyen alvás és ébrenlét közötti állapot, mintha már félig álmodnál. Ilyenkor is szoktam beszédet, hangokat hallani, sőt ez gyakoribb, amikor még viszont telózok az ágyban akkor egy kicsit lever a víz, hogy most ez elmegy a hipnagógiának, vagy korai skizo vagyok vagy nem is tudom... :D

2021. jún. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!