Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet borderline?

Ez lehet borderline?

Figyelt kérdés

Évek óta szenvedek valamilyen mentális szarral, és egyre rosszabb lesz, most készülök elmenni pszichológushoz, de szeretném feltérképezni, hogy vajon mi lehet a baj.


Általánosságban nagyon változó, hogy milyen kedvem van, keveset mosolygok, nagyon sokat szorongok. Az elmúlt években két olyan részt tudnék mondani az életemből, amikor tényleg boldognak éreztem magam. Mindkét résznél megismertem valakit, akit hamar nagyon megszerettem, gyakorlatilag ők tartottak életben, egész héten a velük való találkozást vártam, úgymond "kedvenc embereim" lettek. (Nem romantikus kapcsolatról van szó egyik esetben sem.) Ezt a két embert leszámítva a szociális kapcsolataim nagyon hullámzóak, van, hogy hetekig nem beszélek egy barátommal, majd utána csak vele akarok beszélni, rokonokkal szintén, egyszer látni sem akarom őket, máskor a család a mindenem. Az elmúlt évben háromszor költöztem, csak az utolsó volt önszántamból, de úgy érzem, rossz döntés volt, mennék máshová, a város amit eddig imádtam, most szinte gyűlölöm. Gyakorlatilag minden döntésemet megbántam ez elmúlt egy évben, és emiatt rengeteget szorongok. Tanfolyamot elkezdtem de abbahagytam, több várossal odébb kötöztem de megbántam. Sajnos kialakult egy olyan családi helyzetem is, amit megváltoztatni nem tudok, de elfogadni sem megy. Apukámat pár éve elvesztettem, anyámmal pedig jelentősen romlott a viszonyom.

Észrevettem, hogy bántom a körülöttem lévőket szóban, majd iszonyatos bűntudatot érzek amiért megszülettem. Periodikusan ismétlődik hogy látszólag rendben vagyok lelkileg, majd ha akár a legkisebb rossz történik, azonnal öngyilkossági gondolataim lesznek. Eddig azzal beszéltem le magam, hogy a barátaimnak és a családomnak ez hatalmas trauma lenne, hogy anyukám nem tudná feldolgozni apukám után az én elvesztésemet is, de mostanában úgy látom, hogy csak egy probléma vagyok, csak a baj van velem, feleslegesen foglalkoznak velem. Az elmúlt egy hétben gyakorlatilag folyamatos mellkasi szorításom, izommerevségem van a szorongás miatt, és végigbőgtem a napokat. Rosszabb napokon nincs étvágyam, emésztési problémáim vannak, fogytam és nagyon hullani kezdett a hajam, rendszertelen lett a menzeszem. Gyógynövényes nyugtatót szedek, cigarettázom, és nem szeretnék tovább így élni.



2021. jún. 4. 18:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy húszéves lány vagyok.
2021. jún. 4. 18:20
 2/6 anonim ***** válasza:
Én borderlineos vagyok, mintha én írtam volna
2021. jún. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor kitartást neked, mert ez egy nagyon szar helyzet, remélem jobban leszel!
2021. jún. 4. 19:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Kitartás neked is, lehet hogy nem vagy az, nem vagyok orvos.Kicsit idősebb vagyok nálad és a korral enyhültek a tünetek, bár még mindig

rossz, most főleg a szorongás dominál

2021. jún. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlenül borderline... A szorongás, hangulati labilitás és öngyilkossági gondolatok nem csak ennél a személyiségzavarnál vannak jelen. Rengeteg tünet keresztezi egymást egyéb mentális zavarokkal.

Várd meg a klinikai szakpszichológus szakvéleményét.

2021. jún. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Èn is azt mondom, hogy ez lehet bármi. A Border ennyiből nem megállapítható.
2021. jún. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!