Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elképzelhető hogy “borderline...

Elképzelhető hogy “borderline pszichopata” vagyok?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok , régóta érzem magam furcsának de nagyon sokáig nem foglalkoztam vele. Mostanában “bukott ki “ hogy rádöbbentem hogy nagyon kevés valós érzelmem van és a többi csak egy egy “megjátszott szerep “ mert hogy “ezt meg azt így illik csinálni /mondani “ , viszont tartalom nincs mögötte.. Ha valamit csinálok és eldöntöm vagy ilyesmi, nincs buntudatom vagy csak minimális(pl ha megbántok valakit , de azt is csak utólag veszem észre ).. Ugyan azt nem mondanám hogy egyáltalán nincsenek érzelmeim , de eléggé redukált mértékben és nagyon sok mindenen “átlépek” vagy figyelmen kívül hagyok dolgokat (mintha nem is létezne/ vagy rám nem vonatkozik ). Tudok kedvelni embereket de nagyon kevés számban.. Régebben nem tudtam hogy mi ez , aztán utána néztem és kicsit ledöbbentem... mert legtöbbször (95% ban) legtöbbször önös érdekeim vannak (így átgondolva sok mindent és észre sem veszem hogy “átlépek másokon“. De pl szeretem (vagyis inkább viccesnek tartom ) ha valaki “fél “ tőlem. Ezeket végig gondolva elkezdtem szorongani hogy “nem akarok őrült lenni “...


Továbbá gyerekkoromba a homlokomat egy erős ütés is érte , melynek következtében el is ájultam . (Elvileg itt van az személyiségért felelős központ ).



2021. máj. 24. 00:06
1 2
 1/16 Tepfal ***** válasza:
100%
Pszichológus tud segíteni, nem az öndiagnózis meg a képzetlen idegenek a gyakorin.
2021. máj. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%
Igen, szerintem stimmel.
2021. máj. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy első írta, ha gondod van az életben, akkor szakemberhez kell fordulni, nem fogyatékos gyakorikérdéses hülyékhez, akik azt hiszik, hogy diagnózist lehet felállítani egy gyakoris kérdésből.
2021. máj. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%
Olyan , hogy "borderline pszichopata" nem létezik. Az egyik a szélsőséges èrzelmi megnyílvánulásokról szól, a másik meg az èrzelmek hiányáról. A pszichopata meg nem szorong. Ezeket csak tényként írom. Az, hogy van-e valami betegséged azt orvos, pszichológus tudja megmondani.
2021. máj. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Akkor már inkább rejtett nárcisztikus, az tud hasonló lenni a borderlinehoz, ès ők szoronganak, és fel is tudják ismerni magukat, az önös dolokban jellemző lehet az általad leírtakra. Viszont ne ránk hallgass hanem egy jó pszichoterapeutát keress vagy pszichiátert, akinek van képesítèse, hiszen akár neurológiai szempontból is meg tud vizsgálni, ő orvos, a pszichológus pedig csak bölcsèsz...
2021. máj. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

4


Van komorbiditás a kettő között, és soha nincs olyan, hogy egy személyiségzavar csak annak a tüneteit hordozza, átfedések vannak.


Googlezd csak meg, antisocial personality disorder comorbidity with emotional unstable personality disorder.

2021. máj. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Lehet valóban. De ez esetben olyan mintha egy amputált lábú embernek bokatörése lenne. Nem lehet borderline érzelmi kitörésekkel, hangulatingadozással és beteges kötődéssel a pszichopata, akinek nincsenek érzelmei amelyek hullámoznánk, kötődésre nem képes, és szorongani képtelen. Mind a két diagnózisnak felsoroltam a kritériumait. A kettő betegség kizárja egymást.
2021. máj. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Koszi a választ! A borderline-t nem mint személyiségzavar , hanem mint “határeset “ értem. Értsd így
2021. máj. 26. 20:17
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem annyiból áll a pszichopátia, hogy "nincsenek érzelmei". Ez egy tévedés.
2021. máj. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
El kell olvasni a antiszoc sz.zavar diagnosztikai feltételeit, és máris megvilágosodunk, hogy nincs közötte olyan, hogy "nem érez semmit".
2021. máj. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!