Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudna segíteni egy hozzáértő?...

Tudna segíteni egy hozzáértő? Nagyon félek

Figyelt kérdés
Pár napja kitettem egy kérdést. Most is felteszem, aztán ha nem segít, akkor megyek pszichiáterhez. Attól félek, hogy megvakulok. Olvastam, hogy pszichoszomatikusan meg lehet vakulni, ami akaratunktól függetlenül jön létre. Egész nap rettegek azon, hogy megvakulok a megvakulástól való rettegéstől. Olvasgattam a betegségfóbiáról, meg valahol azt írták, hogy a gondolatnak olyan ereje van, hogy bevonzhatja az ember a betegséget. Ilyenre hány példa volt? Hogy attól lett beteg, hogy félt a betegségtől? Konkrétan elő lehet idézni a vakságot azzal, hogy félek tőle? Remélem, hogy az idegrendszer ennyire nem érti a gondolatokat. Nagyon kivagyok idegileg. Állandó pánikrohamok, szorongás jön rám. Inkább állna le a szívem, csak ne vakuljak meg.

2021. jún. 9. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy hozzáértő valószínűleg tudna segíteni, de azt ne itt keresd. Menj el pszichológushoz.
2021. jún. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Már az előző kérdésednél is leírtuk, hogy hipochonder vagy. Attól még, hogy félsz a megvakulástól, nem leszel vak... Keress fel egy pszichológust!
2021. jún. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Súlyos sokk okozhat átmeneti(!!) vakságot, de ez is elmúlik. Önmagában a félelemtől nem lehet fizikai értelemben megvakulni. De a súlyos hipochondra sok egyéb problémát okoz. Kérd pszichiáter segítségét.
2021. jún. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is hipochonder vagyok. Én a megőrüléstől félek, meg a betegségektől is. Inkább nem írom le, hogy milyen példákat néztem végig életem során, de tudom hogy nálam ez okozza. A vakulástól mindenki fél, de csak úgy magadtól nem fogsz megvakulni. Elismerik, hogy létezik az öngyulladás is, mégsem fordul elő senkivel sem. Csak hesegesd el valahogy. Én már kitapasztaltam, hogyha szándékosan másra gondolok akkor idővel el kezd elmúlni és már kevésbé félek.
2021. jún. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!