Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mehetek pszichológushoz...

Mehetek pszichológushoz konkrét probléma nélkül is?

Figyelt kérdés

Legtöbben mindig már egy konkrét probléma miatt járnak. Én először valami teljes kivizsgálást akarok hogy megtudjam mi is a problémám, mert tudom hogy van valami csak sose voltam így nem lett megnevezve.

Nagyon sokszor szorongok, a hangulatom hullámzik teljesen random, introvertált vagyok, nem bízom az idegenekben, nagyon nehezen nyílok meg, sok ételt már van hogy a külleme, textúrája miatt nem eszek. De a legrosszabb hogy nem tudok kötődni. A családomat néha szeretem, néha csak elviselem, néha pedig az se érdekelne ha nem lennének, pedig sose csináltak semmi rosszat. A barátaimat egy idő után volt hogy én szakítottam meg mert féltem ha én nem, majd ők fogják. Félek magamat adni, és dolgozni se tudok elmenni mert egy munkahely minden rejtett kattosságom kihozza. Nem tudok figyelni, félek ha megszólítanak, bepánikolok hogy mikor lesz stresszhelyzet amit nem tudok majd kezelni. Erre rátett egy lapáttal, hogy az egyetlen munkahely ahol voltam már az első napon a főnök úgy bánt velem mint 1 kutyával mert épp rossz napja volt és rajtam töltötte ki akit épp betanítottak. Egyszerűen ez már nekem sok, és túl sokszor gondolok arra hogy ennyi bajjal jobb lenne inkább meghalni.



2021. jún. 18. 13:01
 1/3 anonim válasza:
100%
Szerintem a fentiek alapján simán elmehetsz. A leírt tünetegyüttes tökéletesen elegendő ahhoz, hogy elkezdjetek dolgozni rajtad.
2021. jún. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Felsoroltad a konkrét problémákat!
2021. jún. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezek konkrét problémák, neked inkább konkrét célod nincsen. Amíg el nem jutsz valakihez, mindenképp próbálj rajta agyalni, hogy amiket itt leírtál (tök jól összeszedted), ezek alapján te mit szeretnél elérni a terápiára járással, miben szeretnél segítséget kapni. Sokan már az első alkalommal elvárják, hogy megfogalmazz terápiás célokat.
2021. jún. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!