Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A frontintol miért van remálmo...

P.Petu kérdése:

A frontintol miért van remálmom és alvásparalízisem?

Figyelt kérdés
Egy hónapja szedek frontin 0,25, amitől pár perc alatt elalszom viszont állandó alvás paralízisem van tőle, ráadásul rém álmom is elég gyakran van. Viszont ha nem szedem akkor nem tudok aludni.

2021. jún. 19. 02:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az alvás sajnos bonyolultabb annál, mint hogy lelövöd magad nyugtatókkal. Alvás közben gyakran előfordul, hogy az ember orr vagy garati nyálkahártyái túlságosan ellazulnak, esetleg a lecsorgó váladék beragadást okoz, aminek légzéskimaradás lehet a következménye. Erre az idegrendszernek van egy folyamatosan figyelő része, ami azonnal felébreszt, hogy ne fulladj meg. Gyakori, hogy az ilyen "erőszakos" felébresztésed előtt rémálmok jelentkeznek.


Magyarul: az alvás egy egyszerűnek tűnő, de annál sokkal komplexebb egyensúlyi állapot, amelynek során a szervezeted a megfelelő ellazulás, de a nem túlzott mértékű ellazulás közötti állapotban van. A nyugtató elnyomhatja a felügyelő funckciókat és túlzott ellazulást okozhat, aminek a következménye egy hirtelen ébredés lehet.

2021. jún. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kretens ***** válasza:
100%
Nekem zuhanás szokott lenni.Vagyis amikor mindegy hogy mit álmodok hirtelen leesek valahonnan és zuhanás közben egy erős kellemetlen szoritást érzek a mellkasomban.Hasonló mint amikor autóval egy nagyobb bukkanón átmegyünk és érezzük a hasunkban a mini súlytalanságot csak ez sokkal erősebb.De ugyan ez a kellemetlenség van és ez is teljesen hirtelen álom közben és mindegy hogy ez egy kellemes álom egyszercsak bevillan egy torz ronda ijesztő alak ijesztő szempárral melyből gyűlölet sugárzik.A zuhanás még most is gyakori nálam.Műtőssegéd vagyok és megvizsgáltattam magam kardiológiailag de minden rendben volt tehát nem keringési vagy szivbrobléma.A ronda entitástól viszont megszabadultam vagyis már régóta nem találkoztam vele álmomban.Azt történt hogy egyik álmomban mikor megint megjelent nem ijedtem meg és igy nem ébrettem ezzel a kellemetlen mellkasfájdalommal hanem agressziv lettem úgymond "felpakoltam"és mindegy -mindegy alapon nekimentem.Mire elértem volna eltűnt és azóta nem jelentkezett .
2021. jún. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!