Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nálam miért ilyen más az...

Nálam miért ilyen más az alvásparalízis?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy nekem oldalt fekve, sőt még hason is előjön... Bár ez a mostani eset háton fekve történt. De életem eddigi legdurvább esete volt... Sokkal tovább is tartott, mint az eddigi paralíziseim.


A másik, hogy én soha nem látok semmiféle lényeket, és nem is nehezedik semmi a mellkasomra, hangokat sem hallok.


A mai hajnalban történt esetnél fekszem háton ugye, nem bírok mozdulni már kitudja mennyi ideje, de az egyik lábam kb térdből teljesen tudtam mozgatni, és a fejem is tudtam egy kicsit, de még ez sem szedett ki az állapotból jó ideig... Próbáltam minél erősebben nyöszörögni is (ilyenkor vajon amúgy milyen lehet az ember kívülről? mert ha látszik valami, eskü fogadok egy őrt magam mellé, aki ilyenkor felráz...), mert a beszéd sem megy ilyenkor, de csak maradt tovább az állapot. Eddig is halálfélelmem volt minden alkalommal, hogy örökre így maradok, de ez volt eddig a legrémisztőbb... NAGYON félek ilyenkor, pedig azt olvasom mindenhol, hogy nem veszélyes, de akkor is rettegek... :(


Ráadásul ami ezután történt... mintha lecsúsztam vagy lehúztak volna az ágyról (de ugye nálam senki nincs jelen ilyenkor). Csak azt láttam, hogy fekszem hanyatt a földön, és a forgószék háttámláját látom, aztán a csillárt, ami épp az arcomba zuhan...


Ekkor újra az ágyon találtam magam, de még egy jó darabig nem bírtam megmozdulni, se felébredni, csak hatalmas erőlködések árán, nagy nehezen... addig csak feküdtem nagyon hosszú percekig(?), mint egy saját testébe bebörtönzött báb... ez történt hajnali 4-kor, azóta semmit nem aludtam, pedig engem aztán legalább 11-ig ki sem lehet szedni az ágyból...


2021. febr. 6. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Változtass amin tudsz. Pihenj többet, ne igyál energiaitalt, kólát, kávét. Sportolj, menj el futni. Lefekvés előtt 2 órával ne egyél, főleg zsíros ételeket ne. Ha lehet ne tévézz/számítógépez lefekvés elott legalább 1 órával.
2021. febr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ágyról lehúznak érzés nekem is volt. Annyi különbséggel hogy nekem csak az érzés volt olyan, a látvány pedig fix volt.

Ez egyébként valamennyire hasonló a mellkas nyomás érzéshez, szerintem. Mindenesetre ritka rossz érzés.


Szerintem sokféle lehet ez a poaralízis.

2021. febr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Velem is sokszor előfordult egy időben, de teljesen ártalmatlan dolog. Valószínűleg életmóddal függ össze. Nekem szinte mindig olyankor volt, amikor nap közben szundítottam egyet és a REM szakasznál beakadt valami és ébrenlét és álom között reked az ember és kell néhány másodperc amíg kikeveredik. Nálam egyébként az szokott lenni, hogy tudatában vagyok hogy alvásparalízisben vagyok meg kb. hogy hol alszok, de pl. azt hiszem hogy épp ott van valami hozzátartozóm körülöttem és próbálok nyögdécselni meg mozdulni hogy vegye észre és ébresszen már fel. Aztán amikor felébredek hirtelen tényleg, kiderül hogy nem volt ott senki és valójában nem is mozdultam semennyit, tehát még a kínlódás meg mozgolódni próbálás az álom része volt.
2021. febr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!